al-Bayhaqi

Abu Bakr Ahmad ibn Husajn ibn Ali ibn Musa al-Chosrodżerdi al-Bayhaqi - perski teolog muzułmański. Przyszedł na świat w niewielkiej perskiej miejscowości Bayhaq, która dziś nazywa się Chosrodżerd i le... Abu Bakr Ahmad ibn Husajn ibn Ali ibn Musa al-Chosrodżerdi al-Bayhaqi - perski teolog muzułmański.
Przyszedł na świat w niewielkiej perskiej miejscowości Bayhaq, która dziś nazywa się Chosrodżerd i leży w irańskim Chorastanie.
Nauki prawa muzułmańskiego (fikh) szkoły szafickiej pobierał u Abu al Fatha Nassera ibn al-Husajna ibn Mohammada al-Najsaburiego.
Autor wielu dzieł z zakresu religii i prawa muzułmańskiego. Przenosił także na karty ksiąg hadisy, czyli przypowieści o słowach i czynach proroka Mahometa). Z jednym z hadisów, który spisał al-Bayhaqi polski czytelnik mógł się zaznajomić dzięki wydawnictwu "Czterdzieści hadisów Nałałija" (Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich w Polsce, 1993).
Wybrane dzieła al-Bayhaqiego: "al-Sunan al-Kubra" ("Księga Bayhaqiego"), "al-Asma ła as-Sifat" ("Boskie imiona i atrybuty"), "Dala'il an-Nubułłah" ("Znaki proroctwa"), "az-Zuh al-Kabir" ("Wielka księga ascetyzmu").

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Czterdzieści hadisów Nałałija
Czterdzieści hadisów Nałałija
an-Nawawi, ad-Daraqutani, Muslim, al-Buchari, an-Nasa'i, Ibn Madżah, at-Tirmidhi, Abu Dawud, al-Bayhaqi

8,5 (2 ocen i 0 opinii)
Czterdzieści hadisów Nałałija
Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich w Polsce oddaje do rąk Czytelników drugą grupę publikacji w języku polskim wyjaśniających zasady islamu, religii przekazanej ludziom za pośrednictwem Muhammada (...
czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 8,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd