Marta Szudyga

Marta Szudyga, urodziła się w 1985 roku w Katowicach. Skończyła tamtejsze liceum plastyczne imienia Józefa Pankiewicza w klasie o specjalności metaloplastyki. Choć w dzieciństwie marzyła by zostać orn... Marta Szudyga, urodziła się w 1985 roku w Katowicach. Skończyła tamtejsze liceum plastyczne imienia Józefa Pankiewicza w klasie o specjalności metaloplastyki. Choć w dzieciństwie marzyła by zostać ornitologiem, w 2010 roku ukończyła studia o kierunku projektowania graficznego na Instytucie Sztuki w Cieszynie (Uniwersytet Śląski) stając się zawodową plastyczką.

A plastyczką jest wszechstronną, zarówno w dziedzinie projektowania użytkowego jak i ilustracji. W 2008 roku firma Converse doceniła jej pracę w konkursie na projekt nowoczesnej grafiki na sportowych butach, produkując specjalny model na podstawie jej propozycji konkursowej. Jako pracę magisterską Marta przygotowała serię ilustracji do różnych kosmogonii świata w formie grafik wektorowych.

Mimo to jej specjalnością są techniki tradycyjne, które jej zdaniem najlepiej pozwalają wyrazić indywidualność autora. Ponieważ doskonale posługuje się też nowymi mediami, jej tradycyjna ilustracja świetnie odnajduje się we współczesnych warunkach.

Nikt nie trzyma nożyczek tak jak Marta. Kiedy w dzieciństwie „odkryła” to narzędzie sama opracowała własną technikę wycinania i tak się przyzwyczaiła, że stosuje ją do dzisiaj. Ta historia najlepiej obrazuje podejście Marty do twórczych wyzwań.

W 2011 roku, na podstawie przesłanych projektów i szkiców, wytypowaliśmy Martę do ilustracji książki „O psie, który szukał” i tak zaczęła się jej wesoła przygoda z Wydawnictwem Ładne Halo.

źródło opisu: http://www.ladne-halo.pl/marta-szudyga/

źródło zdjęcia: http://www.lodzdesign.com/2012/wystawy/program-towarzyszacy/ilustrowany-elementarz-dizajnu-czyli-100-rzeczy-narysowanych-przez-25-ilustratorow/attachment/22-marta-szudyga-goozik-600px1/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

0
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd