Katarzyna Żak

Pisarka-hobbystka. Teksty tworzy okazjonalnie, w zależności od humoru i wolnego czasu, oscylując między s-f, kryminałem i felietonem. Wychodzi to nadzwyczaj eklektycznie. Wędruje po górach, fotogr... Pisarka-hobbystka.
Teksty tworzy okazjonalnie, w zależności od humoru i wolnego czasu, oscylując między s-f, kryminałem i felietonem. Wychodzi to nadzwyczaj eklektycznie.
Wędruje po górach, fotografuje i podróżuje – tyle, ile się da. Efektem tego są trzy indywidualne wystawy fotograficzne i udział w kilku zbiorowych.
Za papierowy debiut z zakresu fantastyki uznaje publikację opowiadania „Powrót ad fontes” w SFFiH (wcześniej nagrodzonego w konkursie „Horyzonty wyobraźni” 2010). Debiut internetowy to tekst „Gdzie diabeł mówi dobranoc” w czasopiśmie QFant (2012).

W 2016 roku ukazała się jej powieść kryminalno-obyczajowa „Nie ma tego złego”, w 2018 powieść paragrafowa „Wierzeje Czasu” i powieść kryminalno-obyczajowa "Niedaleko pada jabłko" (kontynuacja "Nie ma tego złego").

Ponadto publikacja opowiadań w antologiach: „Morderstwo na jedynkę” („Kryminalnych opowiadań tom”, Wydawnictwo TWINS, 2009), „Wyspa A.1474” („Teorie spisków”, Wydawnictwo Craiis, 2013).
Nagrody w konkursach literackich: „Opowiem wam historię” (2007), „Kobra powraca – lipowiecka kryminał story” (2008), „Z książką przez życie” (2009), „Malowane słowem i sercem” (2009), „Pigmalion fantastyki” (2010 i 2013), „Techniką czy magią” (2010), „Horyzonty wyobraźni” (2010 i 2011), „Fantastyczna biblioteka” (2013).
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
KOT POLSKI - Kryminalnych opowiadań tom II
KOT POLSKI - Kryminalnych opowiadań tom II
Ryszard Katarzyński, Marian Kowalski, Katarzyna Żak, Jacek Getner, Jacek Sypień

6 (1 ocen i 0 opinii)
KOT POLSKI - Kryminalnych opowiadań tom II
Antologia opowiadań kryminalnych nagrodzonych w konkursie zorganizowanym przez Związek Literatów Polskich i Wydawnictwo TWINS.
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Niedaleko pada jabłko
Niedaleko pada jabłko
Katarzyna Żak

0 (0 ocen i 0 opinii)
Niedaleko pada jabłko
Dwa miesiące mijają od zabójstwa Julii Kurek i sławetnego spotkania klasowego. Zuza Krukowska ma na głowie nową pracę, nową współlokatorkę i nowego kota. Mimo najlepszych chęci znów popada w konflikt...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Nie ma tego złego
Nie ma tego złego
Katarzyna Żak

6,33 (70 ocen i 18 opinii)
Nie ma tego złego Seria: seria z babeczką
Jak nie załamać się po rozstaniu, napisać dobry felieton i rozwiązać zagadkę morderstwa? Życie Zuzanny zmienia się o 180 stopni, gdy narzeczony porzuca ją dla innej. Zostaje jej niespłacony kredyt i...
czytelników: 227 | opinie: 18 | ocena: 6,33 (70 głosów)
"Wierzeje Czasu"
"Wierzeje Czasu"
Katarzyna Żak

0 (0 ocen i 0 opinii)
"Wierzeje Czasu"
„Wierzeje Czasu” — powieść paragrafowa. Na granicy czasów, pomiędzy XIX-wiecznym Krakowem a futurystycznym miastem XXIV wieku toczy się gra o przetrwanie uniwersum. Eliris Vermeer musi przystać na pom...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Teorie Spisków
Teorie Spisków
Monika Rebizant-Siwiło, Katarzyna Żak, Paweł Waśkiewicz, Jerzy Pietrzak, Marek Zychla, Marek Palutkiewicz, Łukasz Gutowski, Kamila Błeszyńska, Marcin Szelągowski, Luiza Paluchiewicz, Martyna Kulak, Dagmara Adwentowska, Wojciech Zaręba

5,67 (12 ocen i 4 opinii)
Teorie Spisków
Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Myślisz, że Big Brother to tylko taki tam program telewizyjny? Albo że Lotto jest jedynie sprawną machiną nabijania kasy? Skoro już przy tym jesteśmy, to jak dob...
czytelników: 36 | opinie: 4 | ocena: 5,67 (12 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

5
128
172
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (128)

zgłoś błąd zgłoś błąd