Miriam Tlali

Miriam Masoli Tlali - południowoafrykańska pisarka. Pierwsza rdzenna Afrykanka z RPA, która wydała powieść. Dorastała na przedmieściach Johannesburga, w czarnym slumsie Sophiatown (nie-Biali nie miel... Miriam Masoli Tlali - południowoafrykańska pisarka.
Pierwsza rdzenna Afrykanka z RPA, która wydała powieść. Dorastała na przedmieściach Johannesburga, w czarnym slumsie Sophiatown (nie-Biali nie mieli wówczas prawa mieszkać w Johannesburgu). Studiowała na University of Lesotho (w miejscowości Roma, niedaleko stolicy Lesotha Maseru), lecz z powodów finansowych nie ukończyła go.
Jej pierwsza powieść "Muriel at Metropolitan" została wydana w Anglii w 1979r. (wydanie polskie: "Muriel w Metropolitan" Czytelnik 1989). Ksiązka oparta była o bogate doświadczenia życiowe autorki.
Inne dzieła autorki: "Amandla!" (1980), "Mihloti" (1984), "Soweto Stories" (znane także jako "Footprints in the Quag") (1989), Bleeding Shoulders (2008).
Miriam Tlali żyła 83 lata.

źródło opisu: Opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Muriel w Metropolitan
Muriel w Metropolitan
Miriam Tlali

7 (2 ocen i 1 opinii)
Muriel w Metropolitan
Autor:
Muriel Tlali to rdzenna Afrykanka urodzona w RPA. Jej pierwsza powieść - "Muriel w Metropolitan" została wydana w 1979r, w Anglii i jest oparta na doświadczeniach życiowych autorki. Ukazuje sytuację c...
czytelników: 23 | opinie: 1 | ocena: 7 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

1
4
19
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd