Grażyna Tuchmacher

absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, (Wydział Technologii Żywności). Większość życia zawodowego związana jest ze szkołą. Od zawsze pasjonowała się kuchnią i medycyną, a w szczególności wpływu... absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, (Wydział Technologii Żywności). Większość życia zawodowego związana jest ze szkołą.

Od zawsze pasjonowała się kuchnią i medycyną, a w szczególności wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka. Wszak jesteśmy tym, co jemy. Już w 1825 roku francuski pisarz, polityk i gastronom J.A. Brillat-Savarin napisał w swojej książce „Fizjologia smaku albo medytacje o gastronomii doskonałej”: " Losy narodów zależą od ich sposobów odżywiania się".Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania autorka może realizować, nauczając w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Młodzież chętnie chłonęła wiedzę z zakresu podstaw żywienia człowieka i technologii gastronomicznej. Wbrew modzie żywieniowej autorka preferuje masło zamiast margaryny; jabłko zamiast tak uwielbianych przez uczniów chipsów, ograniczenie soli na korzyść ziół przyprawowych oraz żywność jak najmniej przetworzoną. Dzisiaj te trendy zwyciężają.

Pasja i długoletnie doświadczenie w pracy szkolnej z nastolatkami i dorastającą młodzieżą, obserwacja ich sposobów odżywiania i nawyków wyniesionych z domu, zaowocowały napisaniem książki „Zdrowe odżywianie kobiety w ciąży”.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej
Grażyna Tuchmacher

8,67 (3 ocen i 3 opinii)
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko...
czytelników: 10 | opinie: 3 | ocena: 8,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
5
5
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd