Joseph Lloyd Carr

Angielski pisarz, wydawca, nauczyciel i ekscentryk. Imię Joseph otrzymał po swoim ojcu, zaś drugie Lloyd po premierze partii "The Liberal". W wieku dorosłym nazywał siebie samego Jim lub James. Carr u... Angielski pisarz, wydawca, nauczyciel i ekscentryk. Imię Joseph otrzymał po swoim ojcu, zaś drugie Lloyd po premierze partii "The Liberal". W wieku dorosłym nazywał siebie samego Jim lub James.
Carr urodził się w Yorkshire , w rodzinie Wesleyan metodystów. Był jednym z jedenastu braci rolnika. Uczęszczał do szkoły w miejscowości Carlton Miniott, Yorkshire. Nie udało mu się zaliczyć egzaminu pozwalającego na dalszą edukacje w gimnazjum, również nie udało mu się dostać do kolegium nauczycielskiego, co zakończyło jego dalszą edukację. Gdy zapytano go później w wywiadzie dlaczego chciał być nauczycielem, Carr odpowiedział: "Ponieważ pozostawia tak wiele czasu na inne cele." Przez rok pracował jako niewykwalifikowanego nauczyciel w South Milford Primary School, gdzie zaangażował się w lokalną amatorską drużynę piłkarską. W 1938 roku wziął udział w programie wymian nauczycielskich do Huron w Dakocie Południowej w Great Plains. Carr prowadził wieloletnia walkę o przetrwanie,bowiem jego brytyjskie wynagrodzenie nie starczało na życie w Stanach.To doświadczenie doprowadziło do powieści "The Battle of Pollocks Crossing".
W 1939 Carr wrócił do Anglii, gdzie zgłosił się na ochotnika do służby w Royal Air Force. Początkowo pracował jako fotograf w Afryce Zachodniej, później służył w Wielkiej Brytanii jako oficer wywiadu, gdzie później swoje doświadczenia opisał w książce "A Season in Sinji".
Pod koniec wojny poślubił Sally (Hilda Gladys Sexton) i wrócił do nauczania. Został mianowany dyrektorem Szkoły Podstawowej w Highfields Kettering. W 1957 powrócił do Huron ponownie biorąc udział w programie wymian nauczycielskich, podczas której napisał i opublikował "Old Timers z Beadle County".
W 1967 roku, po napisaniu dwóch powieści, wycofał się z nauki, by poświęcić się dalszemu pisaniu. Carr został własnym producentem i opublikował serie małych książek kieszonkowych "Quince Tree Press", które były zbiorem map i poezji. Jim Carr zmarł na białaczkę w Northamptonshire 26 lutego 1994 w wieku 82 lat.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
The Battle Of Pollocks Crossing
The Battle Of Pollocks Crossing
Joseph Lloyd Carr

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd