Beata Goździk

Swoje dzieciństwo i młodość oraz część dorosłego życia spędziłam w Tomaszowie Mazowieckim. Urodziłam się w Żytnie, rodzinnej wsi mojej matki. Od maleńkości pochłaniała mnie literatura. Dużo czytałam i... Swoje dzieciństwo i młodość oraz część dorosłego życia spędziłam w Tomaszowie Mazowieckim. Urodziłam się w Żytnie, rodzinnej wsi mojej matki. Od maleńkości pochłaniała mnie literatura. Dużo czytałam i przepisywałam najulubieńsze fragmenty z książek. Miałam ciągłą nieodpartą chęć pisania. Z czasem zaczęły wyłaniać się moje własne utwory. Najpierw to były opisy przyrody na lekcjach języka polskiego, z powodu których moja polonistka, Alina Węgrzynowska, oddając mi pewnego razu zeszyt z oceną, powiedziała: „Pełczyńska (to moje panieńskie nazwisko), ty to będziesz pisarką”. Przypomniałam sobie to zdanie wiele lat później, gdy doszła do mnie wiadomość o jej śmierci.

Moje pierwsze wiersze i krótkie opowiadania zaczęły powstawać od siódmej klasy podstawowej. I o ile wiersze pisałam z przerwami, trwającymi czasami kilka lat, to z prozą nie rozstawałam się nigdy i towarzyszy mi ona po dziś dzień.

W roku 2001 uczestniczyłam w konkursie Polskiego Radia programu 1 w „Historii z wiewiórką w tle”, który wymyśliła znana wszystkim Katarzyna Grochola a patronowało jej wydawnictwo Prószyński i spółka. Zostałam kilkakrotnie wyróżniona w tym konkursie, ale nie mogłam uczestniczyć w nim do końca z powodu zmian w moim życiu, które udaremniły mi dostęp do radia.

W roku 2009 na biurku stanął mój pierwszy w życiu komputer i od razu wykorzystałam szansę, pisząc do redaktora miesięcznika Kurier Kultura i Rzeczywistość (Piotrków Trybunalski). W maju tego samego roku ukazało się w tej gazecie moje opowiadanie dla dzieci pt. „Historia Niebieskiego Słonika”. Ale nie czułam się wówczas na siłach, by dalej ubiegać się o współpracę. Powstawały kolejne utwory, które czytałam tylko moim dzieciom, były wiernymi słuchaczami.

W latach 2014- 2016 znalazłam się w szeregach Klubu Literacko Poetyckiego ESTAWELA działającego na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i tam miałam możliwość opublikowania swoich wierszy w cyklicznych publikacjach Klubu. Pojawiły się w antologiach nr 3 i 4 . ESTAWELA pozwoliła mi na pozbycie się większej tremy i dała możliwość występowania przed publicznością a także wiarę w mój talent.

W marcu 2016 roku otrzymałam trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim pt. „Kobieta” organizowanym każdego roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim, za wiersz pt. „wdowa”. I kilka miesięcy później przeprowadziłam się do Łodzi.

W 2017 r. moje wiersze ukazały się w Antologii Poetów Współczesnych pt. „MODLITWA O MIŁOSĆ” edycja 4, wydawnictwo ASTRUM, oraz w tomiku „Oblicza miłości”, którego współautorem jest Tadeusz Kurman, występujący tu pod pseudonimem jako Daniel Barnaba. Wydawcą tego tomiku jesteśmy my sami.

Pan Paweł Reising, redaktor wspomnianego wcześniej KurieR-a powiedział mi osiem lat temu: „Na debiut trzeba sobie zasłużyć”. Mam nadzieję, że właśnie publikacja książki „Bierz plecak i lecimy!” jest właśnie tym zasłużonym debiutem.

źródło opisu: Strona wydawnictwa Psychoskok

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bierz plecak i lecimy
Bierz plecak i lecimy
Beata Goździk

8,83 (6 ocen i 5 opinii)
Bierz plecak i lecimy
Pasjonująca powieść obyczajowa. Wartka akcja oraz liczne dialogi sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Główni bohaterowie to młodzi ludzie, którzy po ukończeniu szkół średnich stają pr...
czytelników: 12 | opinie: 5 | ocena: 8,83 (6 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
6
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (6)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd