Grzegorz Chrzanowski OP

Grzegorz Chrzanowski urodził się w 1965 r., do dominikanów wstąpił w 1985, święcenia kapłańskie przyjął w 1992. Przez rok pracował jako katecheta i duszpasterz młodzieży w Jarosławiu. Od 1993 w Krakow... Grzegorz Chrzanowski urodził się w 1965 r., do dominikanów wstąpił w 1985, święcenia kapłańskie przyjął w 1992. Przez rok pracował jako katecheta i duszpasterz młodzieży w Jarosławiu. Od 1993 w Krakowie - pomagał w duszpasterstwie młodzieży szkół średnich Przystań, równocześnie kontynuując podyplomowe studia z filozofii. W latach 1997 - 2000 asystent w Katedrze Filozofii Religii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 2000 r. został skierowany do Poznania, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję redaktora naczelnego wydawnictwa W drodze. W 2003 obronił doktorat z filozofii religii. Rok później został mianowany rektorem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, a w 2006 r. regensem prowincji (odpowiedzialnym za wymiar intelektualny naszej pracy).
Wykłada na PAT w Krakowie i w Kolegium.
Napisał książki: Zbawienie poza Kościołem. Filozofia pluralizmu Johna Hicka, Polacy o religii. Od myślenia religijnego do filozofii, (red. wspólnie z J. Barcik). Publikował też w Znaku, W drodze, Tygodniku Powszechnym, Przeglądzie religioznawczym, Charakterach.

źródło opisu: http://www.szkolawiary.dominikanie.pl/padre/gr_chr.htm

źródło zdjęcia: http://www.szkolawiary.dominikanie.pl/padre/foto/gr_chr.jpg

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zbawienie poza Kościołem
Zbawienie poza Kościołem
Grzegorz Chrzanowski OP

7,33 (3 ocen i 0 opinii)
Zbawienie poza Kościołem
Sprawa spotkania różnych tradycji religijnych staje się jednym z najważniejszych wyzwań naszego czasu. Kto ma rację, kto głosi prawdę, której można powierzyć swoje życie? Mój sąsiad rabin, Arab prowad...
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 7,33 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd