Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9946/wytypuj-zwyciezcow-i-wygraj-ksiazki

Wytypuj zwycięzców i wygraj książki

2 wartościowy tekst

Plebiscyt Książka Roku 2017 trwa w najlepsze, najwyższy więc czas, aby wciągnąć was do zabawy w typowanie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Które książki zwyciężą w kategoriach Literatura piękna i Powieść historyczna?

Za prawidłowe wskazanie zwycięzców plebiscytu Książka Roku 2017 macie szansę otrzymać trzy książki z danego gatunku.

Wytypujcie zwycięzcę w tych dwóch kategoriach i napiszcie w komentarzu krótkie uzasadnienie (do 1500 znaków ze spacjami). Spośród osób, które prawidłowo wskażą zwycięskie tytuły, wybierzemy dwie (po jednej na kategorię) z najciekawszymi uzasadnieniami i nagrodzimy zestawem trzech książek z danej kategorii. Na Wasze typy czekamy do końca trwania plebiscytu Książka Roku 2017, czyli do 28 lutego włącznie.

Wystarczy, że tylko jednego zwycięzcę wytypujecie poprawnie.

Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 58  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 0
Wacek_Placek
28-02-2018 11:57
W mojej opinii na miano książki roku 2017 zasługuje powieść „Jak zawsze”. To piękny romans, pokropiony nutą historii i całą masą subtelności. Pisarz tworząc swoje dzieło nieustannie mruży oko do czytelnika, bawi się konwencją nie zapominając jednak o tym, co my kochamy najbardziej, czyli o niewinnych zwrotach akcji, delikatnym humorze oraz przeciętnych, a mimo to ukazanych w magicznej... W mojej opinii na miano książki roku 2017 zasługuje powieść „Jak zawsze”. To piękny romans, pokropiony nutą historii i całą masą subtelności. Pisarz tworząc swoje dzieło nieustannie mruży oko do czytelnika, bawi się konwencją nie zapominając jednak o tym, co my kochamy najbardziej, czyli o niewinnych zwrotach akcji, delikatnym humorze oraz przeciętnych, a mimo to ukazanych w magicznej poświacie perypetiach. Autor dzięki zastosowaniu dwutorowej narracji uzyskał efekt różnorodnych interpretacji tych samych zdarzeń, co w szerszych znaczeniu ukazuje obraz różnic między percepcją kobiety i mężczyzny. Mimo pozornie lekkiej formy i klasycznego układu spod kart powieści bije także gorzka refleksja na tematy wciąż aktualne – problemy społeczne, zrozumienie, patriotyzm, polityka. To niezwykle aktualna i ciekawa pozycja, która na pewno zasługuje nie tylko na wyróżnienie, ale przede wszystkim na zapamiętanie.
pokaż więcej
książek: 0
Marian_Marian
28-02-2018 12:01
„Wzgórze psów” musiały powstać. Odnaleźć w tej książce możemy tak znaczącą liczbę analogii do życia twórcy, że trudno nie odnieść wrażenia, iż pisząc ją, dokonał swoistej spowiedzi z mrocznej strony własnej duszy. Jakub Żulczyk doskonale oddał klimat zapadłej i zapomnianej przez świat pipidówki. Czuje prowincję, jej problemy, charakterystykę i ponury klimat. Nie sposób napisać wiarygodnie o... „Wzgórze psów” musiały powstać. Odnaleźć w tej książce możemy tak znaczącą liczbę analogii do życia twórcy, że trudno nie odnieść wrażenia, iż pisząc ją, dokonał swoistej spowiedzi z mrocznej strony własnej duszy. Jakub Żulczyk doskonale oddał klimat zapadłej i zapomnianej przez świat pipidówki. Czuje prowincję, jej problemy, charakterystykę i ponury klimat. Nie sposób napisać wiarygodnie o miejscu tak odciętym od świata i o odcieniach nikczemności, jakie się tam czają, nie będąc choć przez chwilę częścią tej społeczności. Pisarz widzi wyraźny związek między surowością małomiasteczkowego klimatu, a pewną dzikością natury ludzkiej, która powoduje, że Zybork skrywa w sobie coś niewytłumaczalnego dla osoby z zewnątrz. Żulczyk pisze niezwykle ekspresyjnie, trzyma czytelnika w emocjonalnym klinczu, nie pozwala stanąć na chwilę i złapać oddechu, serwuje coraz to mroczniejsze opowieści o tym, do czego jest zdolny człowiek wrzucony w odmęty tego miejsca. Opierając się na łańcuchach doświadczeń z własnego życia i doskonale rozumiejąc zbiór klasycznych motywów, przyciągających odbiorców do zaangażowania, tworzy namacalnie bolesne historie, w których bardzo łatwo się odnaleźć. Kreowanie bohaterów, z którymi czytelnik się łączy, kibicuje ich sukcesom lub porażkom nie jest wcale takie proste, a autorowi „Świątyni” przychodzi to ze sporą lekkością. To też żywa i mroczna proza, która wciąga niczym narkotyk. Z jednej strony czyta się ją jak kryminał, ale w tle czai się coś niezdefiniowanego - pełna okropności gorzka analiza współczesności, naszej polskiej topornej mentalności. Niewątpliwie najlepsza książka polska zeszłego roku.
pokaż więcej
książek: 328
Hani
28-02-2018 12:09
„Labirynt duchów” to powieść mozaikowa, złożona z olbrzymiej ilości małych kawałków. Zafón utkał w niej sieć niebezpiecznych intryg, mrocznych sekretów oraz nieoczywistych rozwiązań, które zaskoczyć mogą nawet wytrawnych czytelników. Pozornie niezwiązane ze sobą wątki splata w jedną historię, która dzięki zastosowanej konwencji i drobiazgowości porusza nasze najgłębsze struny. Zafón to... „Labirynt duchów” to powieść mozaikowa, złożona z olbrzymiej ilości małych kawałków. Zafón utkał w niej sieć niebezpiecznych intryg, mrocznych sekretów oraz nieoczywistych rozwiązań, które zaskoczyć mogą nawet wytrawnych czytelników. Pozornie niezwiązane ze sobą wątki splata w jedną historię, która dzięki zastosowanej konwencji i drobiazgowości porusza nasze najgłębsze struny. Zafón to prawdziwy czarodziej słowa, pisarz którzy stworzył granicę lingwistycznego rzemiosła, do której nikt nie potrafi się nawet zbliżyć. Porywa czytelnika magią wykreowanej przez siebie opowieści, zachwyca wiarygodną kreacją postaci i imponuje plastycznością sekretnych zakamarków nie tylko Barcelony, ale też ludzkiej duszy. Zafon to literacki lekarz, człowiek który leczy z choroby codzienności i szarości życia. On na tę nagrodę po prostu zasługuje.
pokaż więcej
książek: 2031
LubimyCzytać
01-03-2018 14:00
Dziękujemy za udział w konkursie. Laureatów wyłonimy po ogłoszeniu wyników plebiscytu w przyszłym tygodniu.
książek: 1340
Leeloo_Dallas
12-03-2018 14:47
Właśnie dostałam powiadomienie od redakcji, że ja i Alicja Gris wygrałyśmy konkurs w kategorii książki historycznej :-))))
Bardzo się cieszę.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trzecia ofiara

Książka mnie totalnie wciągnęła, wartka akcja fajni bohaterowie nic cukierkowego i zaskakujący koniec. Naprawdę książka warta polecenia już zaczynam c...

zgłoś błąd zgłoś błąd