Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/4883/cokolwiek-sobie-wymyslil-zawsze-to-rysowal-dominik-broniek-ilustruje-achaje

Cokolwiek sobie wymyślił, zawsze to rysował – Dominik Broniek ilustruje Achaję

7 wartościowy tekst

Premiera IV tomu Pomnika Cesarzowej Achai Andrzeja Ziemiańskiego miała miejsce w piątek 28 listopada. Na niezwykłą popularność tej serii wpływ ma nie tylko porywająca fabuła i bohaterowie z krwi i kości ale także fenomenalne ilustracje. Ich autorem jest Dominik Broniek. Ilustracje do Achai były jego pierwszym zleceniem z Fabryki Słów.

Broniek na co dzień mieszka i pracuje w Holandii, jednak nie jest to dla niego bariera. Ma świetny kontakt z autorami i współtwórcami projektów i książek. W przypadku prac nad nową książką Ziemiańskiego, Dominik cenił sobie fachowe rady dotyczące militariów. Mimo wszystko jednak, nie ukrywa, że to był niezły zapierdziel,
bo akurat na ten okres skumulowało mi się dużo terminów i poprawek, no ale się udało jakoś. Dyrektor artystyczny Fabryki Słów, Szymon Wójciak, pomagał mi i dopingował
.

Broniek jest dziś jednym z czołowych grafików pracujących dla Fabryki Słów, cenionych także za granicą, choćby przez autora znakomitych powieści fantastycznych Petera V. Bretta. Jego prace znajdziecie w książkach najznamienitszych autorów rodzimej fantastyki, oprócz Ziemiańskiego także Jarosława Grzędowicza, Mai Lidii Kossakowskiej, Jacka Piekary.

Prywatnie, Dominik uwielbia być kurem domowym, sprzątać i chodzić po zakupy. Uwielbia klasykę kina s-f, książki oraz kultowe komiksy. W dzieciństwie chciał być kowbojem albo kosmonautą, dokładnie nie pamięta. Cokolwiek sobie wymyślił, zawsze to rysował i tak już zostało. Wciąż marzy o spotkaniu obcej cywilizacji.

Pomnik Cesarzowej Achai, tom IV ukazał się pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
01-12-2014 15:06
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 356
Bulcia
01-12-2014 19:45
Czytając książki, w których są jego prace, modlę się o to, żeby tak rysować ;-;
książek: 758
Aradeth
01-12-2014 19:52
Zawsze podobały mi się rysunki w książkach wydanych przez Fabrykę Słów. Cyklu o "Achai" nie czytałam, ale w "Panu Lodowego Ogrodu" ilustracje były bardzo klimatyczne i nie raz przyłapywałam się na długim wpatrywaniu się w nie i analizowaniu każdego szczegółu. Miło poznać osobę, która się tym zajmuje :)
książek: 1340
BlueSugar
01-12-2014 23:29
Moim zdaniem rysunki do książek z "Fabryki" zawsze wydawały mi się dziwne i niepokojące. Widząc je często miałam wrażenie, że są luźno oparte na rozdziale który mają ilustrować, natomiast ma na celu ukazywać przerażające postacie; im ciekawszy rozdział tym bardziej straszny obrazek. Z jednej strony świadczy to o kunszcie rysownika (skoro wywołuje takie a nie inne emocje), jednak z drugiej... Moim zdaniem rysunki do książek z "Fabryki" zawsze wydawały mi się dziwne i niepokojące. Widząc je często miałam wrażenie, że są luźno oparte na rozdziale który mają ilustrować, natomiast ma na celu ukazywać przerażające postacie; im ciekawszy rozdział tym bardziej straszny obrazek. Z jednej strony świadczy to o kunszcie rysownika (skoro wywołuje takie a nie inne emocje), jednak z drugiej często mam ochotę po prostu zasłonić stronę z obrazkiem, gdyż nie mogę na to patrzeć.

Nie lubię pana Ziemiańskiego, o czym już mówiłam przy temacie o akcji "La Strady", a co do rysunków pana Dominika to uważam, że są świetne. Szkoda takich ilustracji na taki gniot jakim jest kolejna część "Achai".
pokaż więcej
książek: 423
Kazik
02-12-2014 10:06
Faktycznie, ilustracje są świetne i z przyjemnością obejrzę ich więcej - cieszy, że LCz zwróciła uwagę na ilustratora, warto głosić ich chwałę, gdy zasługują (a Broniek bez dwóch zdań zasłużył). Może warto pomyśleć o jakiejś serii z nimi związanej?

[Dwa dni temu - notatka o wystawie inspirowanej "Achają" Ziemiańskiego, dzisiaj notatka o jej ilustratorze. W obu dyskretne zachwyty, że seria...
Faktycznie, ilustracje są świetne i z przyjemnością obejrzę ich więcej - cieszy, że LCz zwróciła uwagę na ilustratora, warto głosić ich chwałę, gdy zasługują (a Broniek bez dwóch zdań zasłużył). Może warto pomyśleć o jakiejś serii z nimi związanej?

[Dwa dni temu - notatka o wystawie inspirowanej "Achają" Ziemiańskiego, dzisiaj notatka o jej ilustratorze. W obu dyskretne zachwyty, że seria porywająca, mówiąca o ważnych problemach, bohaterowie z krwi i kości, no cud, nie książki. Myślę sobie - co jest? I na samym dole: "Pomnik Cesarzowej Achai, tom IV ukazał się pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl."
I wszystko jasne.]

Z wyrazami szacunku
Kazik
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zwiadowcy. Klan Czerwonego Lisa

Jak zwykle książki Johna Flanagana, są świetne. Chodź zdarzały się gorsze tomy, w serii Zwiadowcy. Klan Czerwonego lisa, tom 13. Sir Hores i dowódc...

zgłoś błąd zgłoś błąd