Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7175/juz-za-tydzien-festiwal-ksiazki-opole-2016

Już za tydzień Festiwal Książki Opole 2016

1 wartościowy tekst

Festiwal Książki to pierwszy w Opolu i jedyny w Polsce festiwal, który promuje czytelnictwo poprzez muzykę. Na wydarzenie przyjadą m.in. Katarzyna Bonda, Mariusz Szczygieł, Szymon Hołownia, Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Fisz Emade, Julia Marcell. Festiwal rozegra się w dniach 17 – 18 czerwca w Filharmonii Opolskiej oraz w opolskich bibliotekach.

Podczas targów książki w Filharmonii Opolskiej, mieszkańcy będą mieli możliwość kupienia wielu nowości książkowych po okazyjnych cenach. W targach weźmie udział ponad czterdzieści największych wydawnictw w Polsce. Dla Opolan przygotowaliśmy bogaty program festiwalowy. W czwartek 16 czerwca zapraszamy na spotkanie z Krystyną Czubówną w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W piątek, 17 czerwca przewidziane są liczne spotkania i warsztaty dla dzieci. Natomiast w godzinach popołudniowych na scenach festiwalowych zagoszczą: Monika Kuszyńska, Tomasz Lipiński, Andrzej Pilipiuk, Janina Ochojska, Monika Witkowska i Mariusz Szczygieł. Na muzyczne podsumowanie dnia zapraszamy na Koncert w Filharmonii Opolskiej.

W sobotę 18 czerwca na festiwalowych scenach odbędą się spotkania m.in. z Januszem Leonem Wiśniewskim, Krzysztofem Vargą, Remigiuszem Mrozem, Tymonem Tymańskim, Michałem Olszańskim, Szymonem Hołownią, Michałem Rusinkiem, Katarzyną Puzyńską, Matthiasem Nawratem, prof. dr hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją, Anną Dziewit–Meller, Tomaszem Michniewiczem, Jakubem Żulczykiem i Katarzyną Bondą. Przewidziane są również liczne spotkania i warsztaty dla dzieci.

W sobotni wieczór naprzeciw Drukarni Opolgraf, na placu zieleni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, a tuż po spotkaniu koncert z gwiazdami Męskiego Grania, czyli Julii Marcell i Fisz Emade Tworzywo. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Książki Opole 2016 jest bezpłatny.

Festiwal Książki Opole 2016 to nie tylko spotkania autorskie i koncerty to także Wielkie Opolskie Dyktando. W sobotę 18 czerwca wybrany zostanie Mistrz Ortografii. Na opolan czeka również wiele konkursów w tym Konkurs poetycki organizowany z Galerią Solaris Center. Do wygrania nagrody książkowe oraz oryginalna kampania promocyjna „I wiersz do tego”! W ramach Festiwalu Książki Opole 2016 odbędzie się konferencja poświęcona nowym trendom w Poligrafii, która będzie miała miejsce 17 czerwca o godz. 13:00 w Restauracji Venezia w Opolu.

Organizatorem jest Drukarnia Opolgraf oraz Fundacja Fabryka Inspiracji PL, partnerem strategicznym Miasto Opole. Partnerami Filharmonia Opolska, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Radio Opole, NTO, Solaris Center. Sponsorzy Papirus i Antalis.

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziecie tutaj.

Lubimyczytać.pl objęło Festiwal patronatem medialnym.

Powiązane treści:
Festiwal Książki Opole 2016

Już za trzy miesiące, dokładnie 17-18 czerwca, odbędzie się Festiwal Książki Opole 2016! Targi Książki, spotkania autorskie, znane nazwiska ze świata literatury, muzyki i kultury, warsztaty, dyskusje, prelekcje i koncerty! Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL Drukarnia Opolgraf.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1503
Sylviaa7777
07-06-2016 10:33
W końcu w moim mieście coś się zaczyna dziać :) Może po katastrofalnym Festiwalu trochę ludność odchamieje.
książek: 1671
lapsus
07-06-2016 11:54
Będę w sobotę i byłbym rad spotkać innych użytkowników LC. Czy istnieje szansa na zorganizowanie takiego spotkania? Pozdrawiam ciepło.
książek: 343
May
07-06-2016 22:01
No wreszcie w moim mieście będzie się dziać coś ciekawego! Pomijam tu Noc Muzeów i Noc Kultury, ponieważ to zupełnie inne wydarzenia, więc cieszę się podwójnie :D
książek: 808
Książkoholiczka
11-06-2016 17:34
Nawet nie wiedziałam, że tak świetne wydarzenie ma miejsce tak blisko mnie! :D
książek: 236
COMPOSmentis
24-09-2016 00:51
Zapytanie pada - czy spotkanie miało miejsce? Jako osoba sporadycznie bywająca na LC zapytuję z myślą o roku przyszłym...
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Będzie bolało

Dużo zabawnych, albo lepiej: zabawnie opowiedzianych, historii ze szpitala, z długiej drogi specjalizacyjnej młodego lekarza przeplatanych gorzką, nie...

zgłoś błąd zgłoś błąd