Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/3299/gloria-artis-dla-zasluzonych-kulturze

Gloria Artis dla zasłużonych kulturze

5 wartościowy tekst

Wczoraj w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Minister Zdrojewski odznaczył 11 osób medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wśród uhonorowanych są między innymi Jacek Dukaj oraz Abel Murcia Soriano - dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie.


źródło: www.mkidn.gov.pl

Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” jest nadawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. 

W czasie uroczystości Minister Zdrojewski powiedział: Dziękuję wszystkim Państwu w imieniu własnym oraz w imieniu publiczności. Jak podkreślił, uhonorowani zostali ludzie o dorobku naprawdę wielkim i niezwykle zróżnicowanym, którzy przez wiele, wiele lat pracowali, budując siłę i pozycję polskiej kultury.

Oprócz Jacka Dukaja uhonorowanego Brązowym Medalem i dyrektora Instytutu Cervantesa, uhonorowanego Medalem Srebrnym odznaczenia odebrali m.in. Bohdan Łazuka, Zbigniew Preisner, Sławomira Łozińska.

Więcej szczegółów tutaj.

Źródło: http://www.mkidn.gov.pl


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 7002
allison
12-12-2013 11:45
Może coś mi umknęło, ale pani Starostecka to dla mnie aktorka jakich wiele i osobiście wielkich zasług dla kultury bym jej nie przypisała.

Pamiętam ją z różnych seriali i filmów fabularnych, z teatru, ale czy stworzone przez nią kreacje można uznać na wielkie aktorstwo?
książek: 599
Maciej
12-12-2013 11:55
Jacek Dukaj, Bohdan Łazuka, Zbigniew Preisner - zasłużenie, to jak najbardziej rozumiem.
książek: 518
Remigiusz
12-12-2013 12:16
Pani Starostecka zapewne została doceniona za występy na deskach Ateneum, co zresztą wydaje się nie być bezzasadne (przynajmniej tak na chłopski rozum i chłopski odbiór sztuk).
Generalnie, fajna inicjatywa, oby więcej takich (szkoda, że Dukaj dostał tylko brąz, a nie złoto ;-).
książek: 7002
allison
12-12-2013 12:36
@Remigiusz

Wiem, że występowała w Ateneum (i nie tylko w tym teatrze), ale jakie wielkie kreacje stworzyła Starostecka?
Dla mnie godne takiej nagrody jest WYRÓŻNIENIE SIĘ czymś - na miarę ról teatralnych, jakie stworzyli np. Trela, Radziwiłłowicz czy nieżyjący już aktorzy Łomnicki i Holoubek.
książek: 518
Remigiusz
12-12-2013 13:36
@allison - pewnie masz rację, są aktorzy, którzy bardziej zasłużyli na takie wyróżnienie. Koniec końców, brakuje chyba w tej inicjatywie krótkiego wyjaśnienia, czy nawet lakonicznego bio danego laureata, które rzuciłoby nieco światła na przesłanki, którymi się kierowano.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Player One

Opinia na blogu: https://wisniewszufladzie.blogspot.com/2019/09/ratujac-wielkanoc-player-one-e-cline.html Wyczerpanie zasobów ropy, rozregulowanie...

zgłoś błąd zgłoś błąd