Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11724/gambit-czyli-ryzykowny-manewr-co-poswiecisz-zeby-wygrac

Gambit, czyli ryzykowny manewr. Co poświęcisz, żeby wygrać?

5 wartościowy tekst

Szykuje się nowy, brawurowy thriller szpiegowski autora bestsellerów „444” oraz „Miejsce i imię”. „Gambit” to historia, w której tytułowy manewr szachowy jest metaforą działań, jakie muszą podjąć ci, których postępowaniem kieruje pasja, zemsta i… miłość. Przeczytaj fragment powieści!

„Gambit”, Maciej Siembieda

Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz szachowy, zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest przekonany, że czeka go egzekucja z zemsty za brata, ułana AK, który naraził się nowym władcom Polski.

Rok 1943. Ludwik Kalkstein, gwiazda podziemnego wywiadu zmienia front i doprowadza do aresztowania dowódcy AK. Wanda Kuryło, jeszcze niedawno współpracownica Kalksteina, rozpoczyna misję, która może odmienić powojenne losy Polski i Europy. W tym czasie w Oświęcimiu umiera jedyny człowiek, który może jej pomóc. Co łączy losy mistrza szachowego, zdrajcy i dziewczyny o niezwykłej urodzie, która po wojnie stanie się agentką MI6 a potem amerykańskiego kontrwywiadu? Gdzie ukryty jest bezcenny skarb, do którego chcą dotrzeć za wszelką cenę szpiedzy Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta? Czy Wandzie uda się poznać tajemnicę człowieka, którego kochała? Czy uda się jej zemsta?

– To najbardziej niesamowita historia, na jaką natknąłem się w czasie ponad dwudziestu lat mojej pracy reporterskiej – mówi Maciej Siembieda, który czerpiąc z prawdziwej historii i opisując prawdziwych bohaterów, stworzył mistrzowską powieść sensacyjną trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.

Miłość jest dla szpiegów śmiertelnym zagrożeniem. Siembieda zamienił tę prawdę w doskonały thriller – Vincent V. Severski

Jako autor thrillerów Maciej Siembieda zadebiutował w 2017 roku powieścią „444” i od razu wszedł do grona twórców bestsellerów, a jednocześnie najoryginalniejszych postaci literatury sensacyjnej w Polsce. Rok później ukazało się „Miejsce i imię” i potwierdziło jego pozycję. Ale Maciej Siembieda nie był debiutantem – to pisarz z trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim. Zajmuje się dziennikarskimi śledztwami historycznymi. Trzykrotnie otrzymał za nie Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uznawaną za najwyższy laur zawodowy w kraju. Laureat ponad dwudziestu nagród w konkursach na reportaż. Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych – od paryskiej „Kultury” po gazety codzienne. Wydał cztery zbiory reportaży oraz podręcznik ich pisania popularny nie tylko wśród studentów dziennikarstwa. W swoich powieściach wykorzystuje elementy prawdziwych historii, nadając im sensacyjny charakter i tempo. Thriller „444” to rezultat wielu lat poszukiwań zaginionego obrazu największego polskiego malarza Jana Matejki „Chrzest Władysława Warneńczyka”. „Miejsce i imię” poświęcone jest tajemnicy holenderskich szlifierzy diamentów więzionych podczas drugiej wojny światowej w obozie pracy na Górze św. Anny. „Gambit” jest trzecią powieścią Siembiedy.


artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2190
LubimyCzytać
27-03-2019 10:12
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 338
Karolina29
27-03-2019 11:08
uwielbiam Pana Macieja i wszystkie jego książki. To mój ulubiony polski autor
książek: 184
Gosia_7
27-03-2019 14:10
Nie mogę się doczekać!
książek: 319
Iwona
01-04-2019 11:51
Mam to szczęście, że "Gambit" mogę sobie podczytywać do poduszki już teraz. To kawał dopracowanej pod każdym względem prozy, którą chcę się delektować jak najdłużej :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Lód

Na Dukaja natrafiłam dzięki mojemu koledze z klasy, który bardzo zachwycał się „Lodem”. Zapytałam więc, by mieć jako taką wiedzę, o czym w ogóle jest...

zgłoś błąd zgłoś błąd