Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10698/dziesiec-powodow-aby-przeczytac-miejsce-egzekucji-val-mcdermid

Dziesięć powodów, aby przeczytać „Miejsce egzekucji” Val McDermid

4 wartościowy tekst

Prawie dwie dekady musieli czekać polscy czytelnicy na ukazanie się w naszym kraju najważniejszej powieści w dorobku szkockiej pisarki Val McDermid. Przygotowaliśmy dla Was dziesięć argumentów przemawiających za tym, by nie przegapić tej premiery.

1. Val McDermid uznawana jest za „szkocką królową kryminału”. Jej powieści zostały przełożone na trzydzieści języków i sprzedane w liczbie ponad 11 milionów egzemplarzy. W Polsce została doceniona m.in. za cykl Tony Hill / Carol Jordan, który otwiera bestseller Syreni śpiew.

2. Jeffery Deaver, ceniony autor thrillerów, uważa, że McDermid dzięki tej książce „awansowała do pierwszej ligi twórców powieści kryminalnych”.

3. W roku 2008 na małym ekranie zagościła serialowa wersja Miejsca egzekucji z Juliet Stevenson i Lee Inglebym w rolach głównych. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów i krytyków.

4. Katarzyna Bonda potwierdza, że tej „absolutnie tajemniczej” książki „nie da się odłożyć”.

5. Snując opowieść o losach Alison Carter, Val McDermid inspirowała się prawdziwymi wydarzeniami. A jak wiadomo, najlepsze scenariusze pisze samo życie.

6. W „Mirror” można było przeczytać: Tej powieści mogliby jej pozazdrościć wszyscy inni autorzy kryminałów. Doskonałe, oryginalne, po mistrzowsku skonstruowane dzieło.

7. Rok 1999 był rokiem, który wywołał prawdziwą gorączkę wokół „Miejsca egzekucji” i jego autorki. Powieść Val McDermid została obsypana nagrodami, doceniona przez krytykę i czytelników oraz okrzyknięta jednym z najważniejszych kryminałów w historii. Ta opinia nie zmieniła się do dziś – choć od premiery minęło już prawie dwadzieścia lat, historia zaginionej Alison Carter do dziś rozgrzewa czytelników na całym świecie.

8. Zdaniem Sunday Telegraph w „Miejscu egzekucji” autorka wspięła się na wyżyny swojego nieprzeciętnego talentu literackiego.

9. „Miejsce egzekucji” to kryminał w starym stylu, który znacznie różni się od tego, co serwują nam współcześni przedstawiciele tego gatunku. Każdy, kto docenia klasyków, powinien zapoznać się z najważniejszą powieścią McDermid.

10. Alison Carter, zaginiona nastolatka, zasługuje na to, by zagadka jej zaginięcia została przez Ciebie rozwiązana.

„Miejsce egzekucji” ukazało się w Polsce nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc, które ma na swoim koncie wydanie takich tytułów, jak: Dziewczyna z sąsiedztwa i Jedyne dziecko Jacka Ketchuma, Siedem minut po północy Patricka Nessa, Skrzywiona litera Toma Franklina, 48 Andreasa Grubera czy Głowa pełna duchów Paula Tremblaya. Jeszcze w tym roku do księgarń trafi „Diabeł wcielony” Donalda Raya Pollocka, nad którego ekranizacją pracuje Antonio Campos. „Miejsce egzekucji” pojawi się w Polsce pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 9  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 3181
filozof
08-08-2018 17:53
Obiecanki,obiecanki.Już parę się razy się oszukałem.
książek: 345
Klaudyna
09-08-2018 12:56
To trzeba sprawdzić, jak będzie tym razem. McDermid to akurat sprawdzone nazwisko :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3245
MAD_ABOUT_YOU
08-08-2018 23:40
Skoro tak zachwalacie, to kupiłam 😊, mam nadzieję, że będzie warto. Jak nie spełni oczekiwań, to przynajmniej będę mieć już z głowy prezent pod choinkę dla wujka.
książek: 624
SylwiaZ19
09-08-2018 08:01
Też się skusiłam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1100
Sebastian
09-08-2018 09:34
Nie ma ebooka więc nie kupię :(
książek: 3181
filozof
09-08-2018 20:12
Obecnie mam inne plany,czytelnicz3
książek: 352
Bastet
26-08-2018 18:38
Skusiłam się, kupiłam, choć przekonana byłam, że znowu się zawiodę. Ale nie czułam takich emocji od dawna. Nie byłam w stanie przerwać czytania. Polecam...
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

Himalaizm to piękny sport. Himalaizm to brutalna walka, gdzie po drodze na szczyt gubią się współpraca, koleżeństwo i fair play. Liczy się, kto wejdzi...

zgłoś błąd zgłoś błąd