Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10684/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

  wartościowy tekst

Lubicie poniedziałki? Czy może jesteście takim typem, który po wyłączeniu poniedziałkowego budzika zastanawia się, jakim cudem weekend się już skończył? Dla każdego książkoholika, bez względu na to, jakim uczuciem darzy poniedziałki, mamy coś na osłodę. Jeden książkowy patronat, który pomoże Wam przetrwać kolejne upalne dni. 

Marzenia na miaręDoktor Nikt, Tłumaczenie: Katarzyna Gajewska

Gdzie kupić

Czy Odyseusz miał szansę w starciu z cyklopem Polifemem, synem Posejdona? Każdy rozsądny człowiek wie, że nie miał. A jednak udało mu się uciec z jaskini olbrzyma, choć nie zdołał uniknąć jego zemsty. Ale nawet zemsta oślepionego cyklopa nie odwiodła Odysa od głównego celu, jakim był powrót do Itaki. Zrobił wszystko, by wrócić do domu, choć na rozkaz Posejdona wszystkie wiatry spychały go z obranego szlaku.
To nie jest kolejna książka o tym, że wystarczy chcieć, by móc. (Czy ktoś jeszcze w to wierzy?). To opowieść o marzeniach, które się spełniły, bo „marzyciel” zrobił wszystko, co mógł, by tak się stało. Jego historia pokazuje, że można i trzeba marzyć, ale potem trzeba ruszyć z miejsca i po prostu zrealizować swoje marzenia, nawet jeśli wszyscy mądrzejsi będą mówić, że to niemożliwe, szalone i nierealne. Bo brak realizmu i szaleństwo to punkt wyjścia równie dobry jak wszystkie inne, o ile wcześniej „z precyzją maniaka określimy cel naszej podróży, żeby później nie oskarżać taksówkarza, że zabrał nas nie tam, gdzie chcieliśmy”.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
03-08-2018 15:47
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Przedwiośnie

Pierwszy raz "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego przeczytałem w szkole licealnej, czyli jakieś 12 lat temu … i niewiele wtedy z tej książki z...

zgłoś błąd zgłoś błąd