Marzenia na miarę

Prószyński i S-ka
2018-08-07
2018-08-07
Katarzyna Gajewska
autobiografia biografia ciekawość świata edukacja kariera lekarz literatura faktu marzenie nauka naukowiec odmiana losu poszukiwanie szczęścia sława spotkanie talent wyobraźnia

Jeśli szukasz przepisu na szczęście to nie znajdziesz go zapisanego na kartach tej książki. Pomiędzy stronami, słowami-owszem. Rzec, że wszystko jest dziełem przypadku, bogów czy niezmąconej wiary we wlasne marzenia też jest mitem. Potrzeba wiele, zbyt wiele by udało się wszystkim. Szczęście, upór, indywidualizm i niezącona wolność są jednym z kroków.ale ich trzeba zrobić wiele.
Dzisiaj w perfekcyjnym, poukladanym swiecie improwizacja także jest luksusem, bo kazde potknięcie jest oceniane z katastrofalnym skutkiem dla marzenia.
Jednak czymże byloby życie bez ryzyka. Choc pewnie wielu z nas w strefie marzeń pozostawi sny do spełnienia to ważne, że mamy namacalny dowód, że niemożliwe jest możliwe.

Zainteresowałam się tą książką, po przeczytaniu wywiadu z autorem na LC. Cóż za osobowość!

Pierwsze rozdziały wciągnęły mnie i nie mogłam przestać czytać, a tym samym głośno wzdychać. Życie Doktora Nikt to pasmo niekończących się fartów, jakby wygrał LOS z napisem ‘ODPORNOŚĆ NA BIUROKRATYCZNY BULLSHIT oraz 'PIENIĄDZE BEZ OGRANICZEŃ’ na loterii zwanej życiem. To niewiarygodna historia i choć sam autor zapewnia, że wszystko da się udowodnić i wydawnictwo pewnie to zrobiło, ja nie wierzę. To znaczy wierzę i nie wierzę jednocześnie. Czytając o studiowaniu Nicka, przypomniały mi się czasy, kiedy ja również borykałam się z mniejszymi lub większymi trudnościami natury formalnej na uniwersytecie. Pokonać biurokrację w ramach jednej alma mater to wyczyn, ale studiować na dwóch kontynentach jednocześnie, to już rzeczywiście dar i wola bogów.

Od mniej więcej połowy książka, moim zdaniem, zwalnia tempo. Czytelnik chciałby więcej i więcej cudów, a tymczasem autor opisuje, często zbyt szczegółowo, swój projekt Tezeusz, który mnie specjalnie nie zainteresował. Mimo to polecam tą autobiografię, opisująca karierę Nikosa, który od syna pasterza na Olimpie, stał się znanym na świecie lekarzem…i to zupełnie bez (własnych) pieniędzy, a jedynie przez upór, dobre chęci i nietuzinkowe podejście do świata i ludzi.

• Chcę przeczytać stare
  • Pod naszym patronatem
  • Chcę mieć
  • Wygrane
  • Reportaże/Biograficzne/Literatura Faktu
  • MOBI/PDF

Dodaj cytat z książki Marzenia na miarę