Marzenia na miarę

Tłumaczenie: Katarzyna Gajewska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Sogni su Misura: Come rendere inevitabile l'impossibile
Ag2S

Czy Odyseusz miał szansę w starciu z cyklopem Polifemem, synem Posejdona? Każdy rozsądny człowiek wie, że nie miał. A jednak udało mu się uciec z jaskini olbrzyma, choć nie zdołał uciec przed jego zemstą. Ale nawet zemsta oślepionego cyklopa nie odwiodła Odysa od głównego celu, jakim był powrót do Itaki. Zrobił wszystko, by wrócić do domu, choć na rozkaz Posejdona wszystkie wiatry spychały go z obranego szlaku.
To nie jest kolejna książka o tym, że wystarczy chcieć, by móc. (Czy ktoś jeszcze w to wierzy?). To opowieść o marzeniach, które się spełniły, bo "marzyciel" zrobił wszystko, co mógł, by tak się stało. Jego historia pokazuje, że można i trzeba marzyć, ale potem trzeba ruszyć z miejsca i po prostu zrealizować swoje marzenia, nawet jeśli wszyscy mądrzejsi będą mówić, że to niemożliwe, szalone i nierealne. Bo brak realizmu i szaleństwo to punkt wyjścia równie dobry jak wszystkie inne, o ile wcześniej "z precyzją maniaka określimy cel naszej podróży, żeby później nie oskarżać taksówkarza, że zabrał nas nie tam, gdzie chcieliśmy".

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Marzenia_na_miare-p-35756-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Marzenia_na_miare-p-35756-.html

Tina | 2018-10-08
Na półkach: Przeczytane, MOBI/PDF

Zainteresowałam się tą książką, po przeczytaniu wywiadu z autorem na LC. Cóż za osobowość!

Pierwsze rozdziały wciągnęły mnie i nie mogłam przestać czytać, a tym samym głośno wzdychać. Życie Doktora Nikt to pasmo niekończących się fartów, jakby wygrał LOS z napisem ‘ODPORNOŚĆ NA BIUROKRATYCZNY BULLSHIT oraz 'PIENIĄDZE BEZ OGRANICZEŃ’ na loterii zwanej życiem. To niewiarygodna historia i choć sam autor zapewnia, że wszystko da się udowodnić i wydawnictwo pewnie to zrobiło, ja nie wierzę. To znaczy wierzę i nie wierzę jednocześnie. Czytając o studiowaniu Nicka, przypomniały mi się czasy, kiedy ja również borykałam się z mniejszymi lub większymi trudnościami natury formalnej na uniwersytecie. Pokonać biurokrację w ramach jednej alma mater to wyczyn, ale studiować na dwóch kontynentach jednocześnie, to już rzeczywiście dar i wola bogów.

Od mniej więcej połowy książka, moim zdaniem, zwalnia tempo. Czytelnik chciałby więcej i więcej cudów, a tymczasem autor opisuje, często zbyt...

buuk | 2018-08-30
Valeyard | 2018-09-02
BeaBooks | 2018-08-29
zlakobieta3 | 2018-08-27

Trzeba dać się porwać marzeniom – wywiad z Doktorem Nikt

Zapraszamy do lektury wywiadu z z Nicolaosem Sikloglou nazywanym Doktorem Nikt, autorem książki autobiograficznej „Marzenia na miarę”.

Patronaty tygodnia

Lubicie poniedziałki? Czy może jesteście takim typem, który po wyłączeniu poniedziałkowego budzika zastanawia się, jakim cudem weekend się już skończył? Dla każdego książkoholika, bez względu na to, jakim uczuciem darzy poniedziałki, mamy coś na osłodę. Jeden książkowy patronat, który pomoże Wam przetrwać kolejne upalne dni.