kuska

Profil użytkownika: kuska

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 18 tygodni temu
14
Przeczytanych
książek
253
Książek
w biblioteczce
2
Opinii
8
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Coś, co nigdy nie powinno wyjść poza wydawnictwo "Złote Myśli" zostało wydane w formie papierowej. Nie chodzi o to, że książka jest okropnie napisana, czy że jest nieciekawa. Nie. Kilka ciekawostek można tam znaleźć, ale nie są warte ceny książki. Autorce zabrakło koncepcji na całość. Ta książka to w zasadzie zlepek różnych zaklęć magicznych znalezionych tu i tam. Można by to wszystko sprowadzić do jednego zdania: jak najmniej czasu przed komputerem. Skoro już to wiecie, to naprawdę nie traćcie pieniędzy na tę pozycję. Pomijając to, że możecie być świetni w "dwa ognie", ale na zadaniu w pracy i tak ciężko się Wam będzie skoncentrować. I choćbyście nie wiem, ile grali w te dwa ognie, to i tak niczego to nie przyniesie w kontekście zadania w pracy. A do tego jeszcze, nie ma nawet ilustracji do ćwiczeń.

Coś, co nigdy nie powinno wyjść poza wydawnictwo "Złote Myśli" zostało wydane w formie papierowej. Nie chodzi o to, że książka jest okropnie napisana, czy że jest nieciekawa. Nie. Kilka ciekawostek można tam znaleźć, ale nie są warte ceny książki. Autorce zabrakło koncepcji na całość. Ta książka to w zasadzie zlepek różnych zaklęć magicznych znalezionych tu i tam. Można by...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

"Szynkadela: Produkt polski" to tegoroczna, sierpniowa świeżynka. Wydana została prywatnym nakładem autora, ale wbrew obawom – nie świadczy to wcale o jej kiepskiej jakości. Wręcz przeciwnie. Przez moje ręce przewinęło się trochę domorosłych autorów. Bywało, że z mniejszą lub większą odrazą odczytywałam kolejne karty książek, zapisane niewprawioną ręką. Ku mojej czytelniczej radości, Wiesław Pasławski ratuje honor sceny powieściopisarskiej.

"Szynkadela: Produkt polski" to solidne dzieło z całkiem porządnym warsztatem. Opowiada historię biznesmena, Zenona Orłowskiego, który musi walczyć z obcym zalewem mięsnych produktów na naszym rynku. Twórca sprawnie operuje tworzywem językowym. Czytana pozycja nie zanudza nas szczegółowością opisów. Pasławski wchodzi również w interakcję z innymi dziełami literatury, jak np. z Prusowskim „Antkiem”, wykorzystując je z dużą dozą swobody i przetwarzając przez, typowy dla siebie, absurdalny humor. W tym przypomina trochę Michała Witkowskiego z „Lubiewa”. Jednakże w przeciwieństwie do „Lubiewa”, humor i nawiązania Pasławskiego nie znudziły mnie, nie zmusiły do odrzucenia książki.

"Szynkadela: Produkt polski" to groteskowy, tętniący świat. Jest trochę Pasławski zapowiedzią nowego Pilipiuka odartego z klimatu fantastyki. Groteska w powieści także nie nuży. Jest dozowana z umiarem, przez co czytelnik nie ma poczucia przesytu. Wyjątkowo mocną stroną autora są dialogi. Pasławski udowadnia, że jest doskonałym obserwatorem ludzi i sytuacji, w które wchodzą. Ich rozmowy są prawdziwe do bólu, naszpikowane cechami środowiskowymi, naturalne. To właśnie dialogi jako pierwsze przyciągnęły mnie do czytanej książki i dały obietnicę solidnego dzieła.

W kopii elektronicznej znalazło się trochę literówek. Jednakże nie popsuły mi przyjemności z czytania. Również objętość 200 stron wydaje mi się nieco karkołomna jak na młode pisarstwo, ale na szczęście autor poradził sobie z tym całkiem nieźle.
Podsumowując: "Szynkadela" to produkt polski, który z czystym sumieniem mogę polecić.

"Szynkadela: Produkt polski" to tegoroczna, sierpniowa świeżynka. Wydana została prywatnym nakładem autora, ale wbrew obawom – nie świadczy to wcale o jej kiepskiej jakości. Wręcz przeciwnie. Przez moje ręce przewinęło się trochę domorosłych autorów. Bywało, że z mniejszą lub większą odrazą odczytywałam kolejne karty książek, zapisane niewprawioną ręką. Ku mojej...

więcej Pokaż mimo to

Aktywność użytkownika kuska

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
14
książek
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
8
razy
W sumie
wystawione
14
ocen ze średnią 6,3

Spędzone
na czytaniu
72
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
minuta
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]