rozwiń zwiń

Strachy. W kręgu dawnych śląskich wierzeń

Okładka książki Strachy. W kręgu dawnych śląskich wierzeń
Marian Grzegorz Gerlich Wydawnictwo: Śląski Instytut Naukowy popularnonaukowa
290 str. 4 godz. 50 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Śląski Instytut Naukowy
Data wydania:
1989-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1989-01-01
Liczba stron:
290
Czas czytania
4 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
83-7008-086-3
Tagi:
strachy śląski gerlich wierzenia
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Etnologiczne i antropologiczne obrazy świata – konteksty i interpretacje. Prace ofiarowane Profesorowi Zygmuntowi Kłodnickiemu w 70. rocznicę urodzin Ewa Baniowska-Kopacz, Władysław Baranowski, Mojmir Benza, Grzegorz Błahut, Helena Bockova, Anna Weronika Brzezińska, Józef Budniak, Anna Drożdż, L'ubica Faltanova, Zenon Gajdzica, Marian Grzegorz Gerlich, Jacek Grzywa, Hana Hloskova, Bronisława Kopczyńska-Jaworska, Katarzyna Kość-Ryżko, Maciej Kurcz, Jiri Langer, Urszula Lehr, Katia Michajłowa, Grzegorz Odoj, Grzegorz Pełczyński, Agnieszka Pieńczak, Agnieszka Pieńczak, Marcin Piotrowski, Halina Rusek, Jacek Schmidt, Peter Slavkovsky, Justyna Słomska-Nowak, Rastislava Stolicna, Grzegorz Studnicki, Wojciech Świątkiewicz, Miroslav Valka, Ryszard Vorbrich, Stanisław Węglarz, Henryk Zimoń SVD, Jacek Żukowski
Ocena 0,0
Etnologiczne i... Ewa Baniowska-Kopac...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
527
341

Na półkach:

Książkę przeczytałam wyrywkowo, gdyż na szybko potrzebowałam informacji w niej zawartych. Na pewno sięgnę do niej jeszcze raz, bo bardzo rzetelnie i obrazowo opisuje strachy wszelkiego rodzaju, które funkcjonowały na Śląsku i myślę, że również poza nim. Dużym plusem są przypisy na końcu każdego rozdziału, są to odwołania i do literatury i do przekazów ustnych, przez co opowieść o strachach jest wiarygodna. Dziś już nie wierzymy raczej w "takie rzeczy", ale coś z tego w nas pozostało. Mnie samej zdarza się czasami stwierdzić, że "jakoś mnie zmora dusi". Polecam. Bardzo ciekawa pozycja, w której tekst popularnonaukowy jest przeplatany tekstem literackim.

Książkę przeczytałam wyrywkowo, gdyż na szybko potrzebowałam informacji w niej zawartych. Na pewno sięgnę do niej jeszcze raz, bo bardzo rzetelnie i obrazowo opisuje strachy wszelkiego rodzaju, które funkcjonowały na Śląsku i myślę, że również poza nim. Dużym plusem są przypisy na końcu każdego rozdziału, są to odwołania i do literatury i do przekazów ustnych, przez co...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    73
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    5
  • 🎓 Popularnonaukowe, naukowe
    1
  • TEMAT: Językoznawstwo
    1
  • Mity, religie, ezoteryka, magia i inne
    1
  • Słowianie
    1
  • Teraz czytam
    1
  • POPULARNO-NAUKOWE
    1
  • 🌛 Wierzenia, legendy, podania, baśnie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Strachy. W kręgu dawnych śląskich wierzeń


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne