Nienawiść w czasach internetu

Okładka książki Nienawiść w czasach internetu
Alina Naruszewicz-Duchlińska Wydawnictwo: Novae Res popularnonaukowa
206 str. 3 godz. 26 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2015-03-25
Data 1. wyd. pol.:
2015-03-25
Liczba stron:
206
Czas czytania
3 godz. 26 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379425921
Średnia ocen

                5,2 5,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,2 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1662
1653

Na półkach: ,

Świat stał się „globalną wioską” opartą na natychmiastowym przepływie informacji, polegającej na dostępie do Internetu. Przyniosło to bardzo wiele pozytywnych wyników takich jak: ogólny dostęp do informacji, propagowanie wiedzy i nauki, natychmiastowy kontakt z niemal każdego miejsca na świecie, ale jest też mroczna strona. Technologia zawsze stara się wspomóc nasze codzienne życie, ale wszystko co jest stworzone by służyć dobru, prędzej czy później, zaczyna oddziaływać w zupełnie inny sposób. Internet tak głęboko drenuje nasze życie, że niemożliwością jest uniknięcie sytuacji, w których obraca się przeciwko nam. Książka „Nienawiść w czasach internetu” stara się nam unaocznić, jak bardzo daleko poszliśmy technologicznie w naszym rozwoju, nie zauważając, jakie może to nieść konsekwencje. Staliśmy się społeczeństwem zinformatyzowanym, bardziej polegającym na opiniach zamieszczanych w sieci, aniżeli naszych własnych doświadczeniach. Naturalnymi kolejami rzeczy pojawiły się odchyły od normy, które w tym przypadku przybrały formę kulturowego sposobu komunikacji. Zgubiliśmy, gdzieś po drodze, podstawowe zachowania społeczne, polegające na wzajemnym szacunku i wdzięczności. Internet dał nam szansę na bycie „chamem” bez zbędnego ceremoniału, który zwykle towarzyszy kontaktom pomiędzy ludźmi. Zagłębienie się w ten internetowy język, stworzony całkiem niedawno, mamy szansę zrozumieć co jest czym i skąd się bierze. Autorka „Nienawiść w czasach internetu” Pani Alina Naruszewicz-Duchlińska, stara się dociec podstaw takich zachowań, w czym jest bardzo przekonująca.

Całość książki skupia się na pojęciu nienawiści w Internecie na wielu płaszczyznach, starając się rozłożyć problem na czynniki pierwsze. Autorka, z naukową pasją, stara się przedstawić swoją pracę w sposób jak najbardziej przystępny. Całość Jej pracy zostało podzielona na części, które po kolei mają za zadanie zbudowanie wiarygodnego spojrzenia na zagadnienie nienawiści w Internecie. W pierwszej części jesteśmy zaznajomieni z podstawami działań ludzi propagującymi nienawiść w Internecie. Rzeczowo, krok po kroku, autorka, analizuje co może być i co leży w podwalinach takiego języka wielu ludzi. Przypomina to pracę antropologiczną, która jest ukierunkowana na przyczynach kulturowych, społecznych, a także indywidualnych. Autorka skupia się tutaj na przedstawieniu problemu z perspektywy Polaków, przedstawiając swoje wnioski na przykładzie targających naszym narodem niepokojów. Wszystko jest opisane w tak przekonywający sposób, że trudno nie zgodzić się z jej wnioskami. Potrzeba uwagi, chęć zauważenia, sposób na przedstawienie siebie w lepszej pozycji niż ogół społeczeństwa, pchają tzw. hejtera, do wyładowywania swoich emocji na innych. Dzięki temu czuje się ważny, bo ktoś przeczyta jego spostrzeżenia, nawiąże z nim polemikę, która nie jest wcale ważna, bo liczy się pokazanie wyższości nad oponentem, i nie liczy się tutaj poprawność formy i treści. To co się liczy to pokazanie kontrowersyjnego poglądu, który musi zostać zauważony, bo tego potrzebuje autor wypowiedzi- uwagi. Temat wypowiedzi nie jest istotny, chodzi tylko o zapoczątkowanie kłótni, która da mu możliwość zebrania tak dużej liczby zwolenników jak i oponentów, dzięki czemu dyskusja zmieni się w pyskówkę. Zaspokaja w ten sposób swoje własne potrzeby bycia dostrzeżonym, bycia kimś istotnym.

Pełna recenzja książki:
http://moznaprzeczytac.pl/nienawisc-w-czasach-internetu-alina-naruszewicz-duchlinska/

Świat stał się „globalną wioską” opartą na natychmiastowym przepływie informacji, polegającej na dostępie do Internetu. Przyniosło to bardzo wiele pozytywnych wyników takich jak: ogólny dostęp do informacji, propagowanie wiedzy i nauki, natychmiastowy kontakt z niemal każdego miejsca na świecie, ale jest też mroczna strona. Technologia zawsze stara się wspomóc nasze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    20
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    6
  • Teraz czytam
    1
  • Ebook
    1
  • :-), :-), :-)
    1
  • Popularnonaukowe
    1
  • Biblioteczka domowa III
    1
  • Literatura - Polska
    1
  • NAUKOWE
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nienawiść w czasach internetu


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne