Bez pruderii. Czyli 50 twarzy Polaka w łóżku

2015-01-01
2015-01-01

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Seksuologia sądowa. Opiniowanie w sprawach cywilnych i nieletnich Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska
Ocena 0,0
Seksuologia są... Andrzej Depko, Alek...
Okładka książki Seksuologia sądowa. Opiniowanie seksuologiczne w praktyce Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska
Ocena 0,0
Seksuologia są... Andrzej Depko, Alek...
Okładka książki Seksuologia sądowa. Opiniowanie w sprawach karnych Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska
Ocena 6,0
Seksuologia są... Andrzej Depko, Alek...
Okładka książki Seksuologia sądowa. Teorie, modele, badania Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska
Ocena 6,5

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Umarli mają głos Jerzy Kawecki, Marek Krajewski
Ocena 7,2
Umarli mają głos Jerzy Kawecki, Mare...
Okładka książki Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski
Ocena 6,8
Wojny kobiet. ... Ewa Ornacka, Piotr ...
Okładka książki Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców Joanna Podgórska, Małgorzata Ronc
Ocena 7,3
Prokurator. Ko... Joanna Podgórska, M...
Okładka książki Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Ocena 7,7
Bez ograniczeń... Maria Mazurek, Jerz...

Książka jest wywiadem dziennikarek z seksuologiem na tematy związane z seksualnością człowieka. Poruszane są tutaj różnorodne tematy, takie jak dojrzewanie płciowe, problemy natury seksualnej, różne praktyki seksualne, masturbacja, seks w ciąży, zdrady, prostytucja, pedofilia i kilka innych.

Można tutaj znaleźć trochę ciekawych informacji podanych w przystępny sposób. Z kilku wad, można choćby wspomnieć o tym, że w rozdziale poświęconym przemocy wobec partnera autor pisze tylko i wyłącznie o przemocy mężczyzn wobec kobiet, co może sprawiać wrażenie, że przemoc w innych wariantach jest znikoma lub nieistniejąca. W rozdziale o homoseksualizmie powtarza też mit jakoby w starożytnej Grecji status homoseksualizmu był taki sam jak heteroseksualizmu, co jest nieprawdą, bo pobłażliwie traktowano tylko starszego aktywnego mężczyznę mającego młodego kochanka. Nie ma też co się dziwić, że jako seksuolog mający swój gabinet, wielokrotnie zachęca do kontaktu ze specjalistą w każdej sprawie.

Książkę czyta się lekko i szybko, składa się ona z wielu małych tematycznie podzielonych rozdziałów. O ile jest to pozycja popularnonaukowa, to kładzie ona bardziej nacisk na popularny z racji na formę.

Ciekawy wywiad z posiadającym olbrzymią wiedzę specjalistą na temat najbardziej interesujących aspektów związanych z seksem i seksualnością.

Książka to typowy wywiad, dostarczający wartościowych, lecz naukowych informacji prosto z gabinetu seksuologa oraz kilka trafnych historii pacjentów doktora Depko.

Ta pozycja to nie poradnik, ale też nie podręcznik do seksuologii. Doktor odpowiada na pytania bardzo szczegółowo i rzetelnie, ale przede wszystkim - przystępnie dla przeciętnego czytelnika.

Czytało się przyjemnie i jest to pozycja godna polecenia dla każdego, który chce zrozumieć ideę seksualności i samego seksu, poznać obszary, które są z nim związane i "ugryźć" temat z różnych stron- od orientacji seksualnych po podróże po sex-shopach.

Polecam:)

Ta pozycja to nie poradnik, ale też nie podręcznik do seksuologii....

Idealnie dopasowana pozycja do aktualnej wiedzy Polaków. Nie bój się pytać, nie obawiaj się pytań i bądź gotowy do rozmowy - to można odczytać z ciekawej lektury, którą polecam tym mniej i tym bardziej zaznajomionych z tematyką seksualności czytelnikom.

Wiele tematów na temat seksualności, w formie wywiadu ze specjalistą seksuologiem i neurologiem.
Ja uważam, że jak zwykle warto poznawać ten temat, lekturę polecam, bez jakichś nowości jak dla mnie ale uważam, że zawsze warto. Szybko się czyta.

Książka „Bez pruderii, czyli 50 twarzy Polaka w łóżku” to wywiad z doktorem Andrzejem Depko przeprowadzony przez Edytę Hetmanowską i Igę Przybyszewską. Andrzej Depko jest specjalistą seksuologiem i neurologiem prowadzącym własny gabinet, stąd wiele jego wypowiedzi popartych jest przykładami zaistniałymi w życiu zawodowym.
Andrzej Depko udziela odpowiedzi na zadawane pytania w sposób prosty, rzeczowy, językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. W pierwszej części zostajemy zapoznani ze sprawa dotyczącymi seksualności od chwili poczęcia do wielu młodzieńczego. Pytania są ciekawe; kiedy zaczyna się kształtować seksualność, dlaczego seksualność to fenomen, jak kształtuje się płeć, i wiele innych ciekawych pytań. W części drugiej poruszane są sprawy związane z problemami wynikającymi w dorosłym życiu Polaków, z antykoncepcją, wpływem mediów i popkultury na sprawy pojmowania seksu, roli sex-shopów w życiu monotonnych zachowań seksualnych. Jeśli kogoś ciekawi seks tantryczny, Andrzej Depko wyjaśnia jego wpływ na poprawę przeżyć seksualnych. Pytania dotyczące prostytucji wyjaśniane są w sposób bardzo logiczny, zwięzły, bez negatywnych emocji. Ciekawie też przedstawia problem filmów pornograficznych czy oglądanych „świerszczyków”. Wyjaśnia co to są kluby swingersów i na czym polega uczestnictwo w tych klubach. Dostajemy sporo informacji na temat poprawy relacji w związkach, gdzie wkrada się monotonia lub gdzie sprawy związane z seksem zaczynają schodzić na dalszy plan powodując zagrożenie trwałości związku. Zdrada, zazdrość, gwałt, to pojęcia również poruszane w tym wywiadzie. Nie zabrakło również odniesienia się do fenomenu książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Bardzo to trafne i ciekawe spostrzeżenia. W części trzeciej poruszane są sprawy ludzi starych. Nie często spotyka się w poradnikach porady dotyczące seksu w jesieni życia. Raczej to temat tabu, bo proces prokreacji już dobiegł końca, w kościach coś strzyka a współżycie dla przyjemności uznawane jest przez kościół za grzeszne. Andrzej Depko nie widzi w seksie ludzi starszych nic złego. Jeśli ktoś ma ochotę i możliwości nich nadal korzysta z tych dobrodziejstw. Bo seksualność to przecież fenomen ludzkości, tym różnimy się od zwierząt. Wyjaśnia rolę wspomagaczy, czyli „niebieskiej tabletki” i innych specyfików, mity dotyczące zgonów związanych z zawałem. Wiele osób które na starość żyją samotnie, też może cieszyć się nadal rozkoszami własnego ciała. Starość to nie wyrok. Czy jesteś młodym czy starym, czy w połowie swego życia przeczytaj tę książkę bo czyta się ją ciekawie i przyjemnie.

Andrzej Depko udziela odpowiedzi na zadawane pytania...

Uważam że jest to dobra książka i warta przeczytania. Było miło sobie powtórzyć sobie lekturę o sferze erotycznej po jakże dawnej książce Pani Wisłockiej.

Moim zdaniem książka najsłabsza z serii "Bez...". Być może za sprawą pań przeprowadzających rozmowę.

Milutka książka i ładnie wydana, ale kiedy przeczytało się wcześniej kilka pozycji Lwa-Starowicza, to nie znajdzie się w niej wielu zaskakujących informacji. Jednak czytało mi się bardzo dobrze i szybko i nie żałuję tych kilku godzin. :)

Poradnik w formie wywiadów (czyli taka forma, którą bardzo lubię). Książka bardzo szybko czyta się.

• E-book
  • Ebooki