Pele, Garrincha, piłka...

Igor Fiesunienko Wydawnictwo: Sport i Turystyka sport
Пеле, Гарринча, футбол…
Andrzej Szymański
Sport i Turystyka
Pelé Garrincha Brazylia Brazylijczycy brasiliana brazylijska piłka nożna piłka nożna futbol Canarinhos
Пеле, Гарринча, футбол…
sport
Andrzej Szymański

To od przeczytania tej książeczki zaczęła się moja sympatia do piłki nożnej. Do dziś potrafię zarwać nockę, żeby móc obejrzeć mecz.

książka rewelacyjna, facet pojechał do Garrinchy, Pelego, gadał z Saldanhą, kilka świetnych anegdot. Wysoki światowy poziom.

Książka przenosząca w świat innego, pałającego romantyzmem futbolu. Czasów, kiedy najlepsi grali za tysiąc dolarów. Czasów, kiedy brazylijski Santos rozgrywał sto meczów rocznie. Czasów, kiedy piłkarz traktowany był jak maszynka do robienia pieniędzy. Jak zwykły robotnik. Tytuł godny polecenia, chociaż chwilami za dużo opisów spotkań i nazwisk - człowiek może się pogubić.

• Piłka nożna
  • Football
  • Sport
  • Biografie
  • Panamerica
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pele, Garrincha, piłka...