Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej

Okładka książki Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej Mike Carson
Okładka książki Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej
Mike Carson Wydawnictwo: Rebis Seria: X-Varia sport
sport
X-Varia
Rebis
2014-03-18
2014-03-18
reportaż literatura faktu sport

Jesteś zwycięzcą!

Mam wrażenie, że potencjał tej książki nie został w pełni wykorzystany. Trochę zbyt dużo ogólników, nie udało się wycisnąć z tej lektury czegoś "extra". Skupia się głównie na aspektach psychologicznych i moim zdaniem zabrakło smaczków piłkarskich i taktycznych.

Słaba pozycja, szkoda czasu...

Słaba pozycja, szkoda czasu...

Piłka nożna jest moją pasją od ponad 20 lat. Moją ulubiona liga świata jest od zawsze liga angielska. Charakteryzuje się ona wysokim poziomem, bezkompromisowością oraz faktem że coraz więcej zespołów staje się silnymi, a nie zawsze silny skład na papierze gwarantuje sukces co pokazują wyniki ostatnich kilku sezonów. Książka jednak mnie zawiodła. Mimo że było sporo ciekawostek, zwłaszcza tych z życia światowej klasy menadżerów to ciężko mi było odszukać w tej pozycji więcej pozytywów. Na plus mimo wszystko jest to, że szybko i przyjemnie czyta się tę pozycję.

Dla wielbicieli taktyki i wszelkich szczegółów - pozycja obowiązkowa.

Dla wielbicieli taktyki i wszelkich szczegółów - pozycja obowiązkowa.

Książkę wygrałem w konkursie księgarni internetowej zajmującej się sprzedażą książek sportowych. Samemu raczej bym jej nie kupił, no ale skoro już jest pomyślałem, że może dowiem się czegoś ciekawego, szczególnie na temat "smaczków" szatni. Niestety książka zawodzi. Trafne jest porównanie do pracy magisterskiej - mało odkrywcza i zawierająca te typowe "podsumowania" rozdziałów. Na plus jedynie kilka historii z życia menadżerów Premier League.

Banały. Miałem wrażenie, że przez całą książkę Carson powtarzał "bądź przywódcą". Nic odkrywczego i z pewnością nic wartego uwagi.

Unikatowe zestawienie metod pracy czołowych piłkarskich trenerów świata. Dla przyszłych szkoleniowców to wręcz rodzaj podręcznika, ale bynajmniej nie takiego zwykłego - nudnego, który nudzi nas po jednym rozdziale. Ale każdy wyciągnie z tej książki coś dla siebie i własnego samodoskonalenia - niezależnie od branży i wieku.

Teoretycznie w książce zawarte jest wszystko o wielkich menedżerach piłkarskich trenujących kluby Premier League, można powiedzieć autor od każdej strony dobrze rozpatrzył wszystkie zagadnienia.Jednak książkę czytałem długo,można powiedzieć męczyłem, gdyż język nie jest jakiś wybitny,nie czyta się tego lekko,myślę że najwięcej mogą skorzystać z przeczytania książki trenerzy piłkarscy.Dla postronnego czytelnika,nawet jeśli jest fanem piłki nożnej tak jak ja, ta pozycja raczej nie będzie z gatunku lekkich,łatwych i przyjemnych.Jak kogoś interesuje temat zapoznać się można.

Jako miłośnik futbolu bardzo dobrze odebrałem książkę. Zwraca uwagę na te aspekty pracy trenera piłkarskiego, o których zbyt wiele sie nie mówi. Zawiera mnóstwo świetnych cytatów i anegdot. Minusem jest idealizowanie trenerów, których niepopularne zachowania też są przecież elementem futbolu. Polecam.

Nie da się ukryć, że ta książka nie jest tylko i wyłącznie o menedżerach piłkarskich. W tle razi po oczach właśnie poradnik dla przyszłych biznesmenów czy zarządców firm.
Autor przytacza dużo faktów co dla fana Premier League jest bardzo pozytywne. Jednak wszystko jest jak przez kolorowe okulary. Nie pisze się tutaj o wściekłym zachowaniu Fergusona, który po wejściu do szatni tak był zdenerwowany postawą drużyny, że najbardziej ucierpiał Beckham. O wojnie słownej pomiędzy Benitezem a Mourinho też nie ma słowa. Czy też o nie podaniu ręki Daglishowi przez Wengera po meczu Arsenal - Liverpool.
Jeśli dobrze zrozumiałem przesłanie menedżer ma być idealny, wszystkie jego emocje mają być podporządkowane schematom. Jaki świat jest wszyscy wiemy nie każde zachowanie da się przekazać słowem pisanym.
Uważam, że ktoś sprzedaje nam podręcznik do psychologi? W okładce piłka nożna.
Jako fan ligi angielskiej kolejna zawyżona ocena. Na plus nawiązania do historii Liverpoolu za czasów Paisley'a i Shankly'ego.

• Piłka nożna
  • Sport
  • Sportowe
  • Futbol

Dodaj cytat z książki Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej