Masoneria - nieszczęście naszych czasów

Okładka książki Masoneria - nieszczęście naszych czasów
Peter Bielik Wydawnictwo: Fundacja Nasza Przyszłość filozofia, etyka
filozofia, etyka
Slobodomurarstvo - nešt'astie našej doby
Fundacja Nasza Przyszłość
2008-01-01
2008-01-01
Monika Kalinowska
masoneria

Bardzo rzetelny opis masonerii, nie ma tutaj bzdur i opowiastek, natomiast jest rys zarówno historyczny, etyczny jak i prawny - pod kątem prawa kanonicznego. Duży rozdział o Francji, mniej o Polsce, natomiast należy pamiętać iż autor nie jest Polakiem.

Książka otwiera oczy! Papieże (Leon XII, Leon XIII) piszący encykliki o masonerii nie zawracali by sobie głowy gdyby to była teoria spiskowa. Wystarczy pochylić się nad faktami przytoczonymi w książce!

"Według masona A. Mackeya, gdyby masoneria utraciła swój tajny charakter, straciłaby podstawę swojego istnienia. Zmiana tej zasady oznaczałaby dla masonerii samobójstwo i śmierć".

Dodaj cytat z książki Masoneria - nieszczęście naszych czasów