Lemon

2010-01-01
2010-01-01
978-83-931866-1-7
LGBT

Jestem pod wrażeniem umiejętności pisarskich Autora: potrafi ,,przyciągnąć’’ Czytelnika: w sposób niezwykle umiejętny potrafi sprawić, że można poczuć się tak, jakby się było na miejscu, w Lloret de Mar.
W sposób bardzo inteligentny, a zarazem plastyczny i konkretny, wręcz nieszablonowy- opisuje poszczególne miejsca, jak i emocje, którą są nieodłączną częścią nas wszystkich.
Nie przypuszczałam, że czytając jeden rozdział, nie będę mogła doczekać się tego, co będzie w następnym… a jednak. Książka ta skłania do refleksji, zyskuje jeszcze bardziej na wartości przez to, że Autor ma dystans do siebie, ,,bije’’ od Autora ogromny szacunek, m.in. dla młodzieży.
Jedna z najlepszych książek, które przeczytałam; jedna z tych, od których nie można się oderwać.
Pozostaje mi podziękować Autorowi za to, że dzięki tej książce, poczułam się tak, jakbym była w słonecznej Hiszpanii… oczami wyobraźni widziałam to miejsce, starałam się zrozumieć, co kierowało zachowaniem niektórych osób, bohaterów książki.
Niewątpliwie, książka ta zasługuje na uznanie. Liczę na kolejne książki Autora, których nie omieszkam się kupić.

Pozytywne zaskoczenie. Banalna historia wychowawcy toksycznie zauroczonego swoim nastoletnim podopiecznym na obozie w Hiszpanii, ale niebanalnie i wartko napisana. Powróciłem do czasów, kiedy ze znajomymi pisało się godzinami na GG.

to książka która opisuje piękne zauroczenie modego mężczyzny siedemnastoletnim chłopakiem. kiedy bohater przyjeżdża na obóz młodzieżowy w hiszpanii jako kierownik okazuje się, że jest silnie zauroczony jednym z wychowanków. próbuje dociec czy temu również podobają się mężczyźni. młody, bardzo tajemniczy i uwodzicielski, trzyma go caly czas w niepewnosci aż pewnego dnia prawda wychodzi na jaw. ja ta ksiażke przeczytałam w dwa dni. to jedna z najlepszych powiesci jakie wpadly mi w ręce. nawet nie potrafie jej porównać z żadną inną książką. polceciła mi ją koleżanka która podobno zna kogoś kto byl na serio na tym obizie i że to wszystko się niby naprawdę wydarzyło. jeśli ktoś wie to niech da znać. chcialabym wiedzieć czy to prawda. pozdrowionka.

Przeczytałam z wielką przyjemnością. Po opisie spodziewałam się co prawda czegoś strasznie ambitnego i miałam obawy czy przetrawię ją całą. Ocena jednak bardzo pozytywna. Lekka, wartka i niebanalna. Nie wiem, czy moggłabym ją porównać do innej powieści bo pisarz ma bardzo charakterystyczny i oryginalny styl. Lubię bardzo książki Marcina Szczygielskiego i umieściłabym ją na tej samej półeczce jeśli mowa o tym, jak obaj autorzy potrafią zainteresować czytelnika sposobem opowiadania. Haus ma dodatkowo coś takiego, co chwilami łapie mocno za serducho. Ogólnie podzielam opinie ze wczesniejszych wpisów chociaż nie powiedziałabym, że główny bohater jest postacią płytką pod kontem psychologicznym. Ale może skupiłam się bardziej na całości. Oceniam na 8 :)

Wszedłem tu specjalnie żeby ocenić tą książkę i przy okazji zrobić sobie jakiś mały zbiór tego co przeczytałem bo zdarza mi się sięgać od czasu do czasu po coś co już czytałem, a nawet o tym nie wiem. Ale do rzeczy: odnośnie tej książki na pewno nigdy nie zapomnę, że jestem juz po jej lekturze bo jest nietuzinkowa i naprawdę znakomicie napisana. Tytułowy bohater jest ostatecznie postacią płytką pod kątem psychologicznym, ale to w jaki sposób obracają się wokół niego pozostali bohaterowie zasługuje na oklaski. Książka jest bardzo realistyczna. nie mam już nastu lat i już nie pamiętam jak to było, kiedy jeżdziłem na kolonie nad polskie morze, ale jeszcze żadna powieść, nie sprawiła żebym tak bardzo zasymilował się z narratorem i poczuł, że jestem w Hiszpanii na dodatek zauroczony jakimś chłystkiem (za przeproszeniem). Dodatkowo autorowi nie brakuje poczucia humoru i sporego dystansu do samego siebie zawżywszy na to, jak o tym wszystkim pisze. Muszę jeszcze dorzucić, że wiersz który jest na początku powieści "wali po kolanach" - ja po prostu przy nim odleciałem... Dodaaje link który znalazłem z tym wierszem:

Wahałem się z oceną między 5 a 6.
Książkę czyta się bardzo dobrze, ale infantylność bohatera trochę mnie drażniła.
Ale może tak ma być, bo miłość przecież jest infantylna.

Wahałem się z oceną między 5 a 6.
Ale może tak ma być, bo miłość przecież jest infantylna.

Daje do myślenia! Czyta się to bardzo dobrze, klatka po klatce jak wyrywki z filmu!
Zastanawiam się czy taka milośc ma szanse we dzisiejszym świecie. Tak w ogóle to byłem też na takim obozie w tym samym miejscu i powiem że realia są oddane w 100%!pożyczyłem właśnie kumplowi książke i twierdzi to samo. Osobiście nie jestem z tych klimatów, no ale skłamałbym jakbym napisał, że mnie to nie wzięło. Koleś super buduje sceny i ma ciętą ripostę. warto!

Trzy razy na TAK :)

Trzy razy na TAK :)

boshe! więcej takich ksiażek poprosze!

boshe! więcej takich ksiażek poprosze!

Szok! :)

Szok! :)