Blood Brothers

HarperCollins
2010-01-01
2010-01-01
powieść

Ona, dwóch braci i jedna decyzja, która podzieliła rodziny i obudziła drzemiącego pod skórą potwora.
Alice zaręczona z mężczyzną z niższego stanu Frankiem poznaje jego brata Joe, który po spotkaniu z Alice natychmiast wyjeżdża bez konkretnego powodu. Gdy plany młodych mają dojść do skutku Frank odnajduje Joe, aby prosić go o zostanie drużbą. Ukryte zamiary i dziwne zachowania Franka wychodzą powoli na światło dzienne, Joe wie o skłonnościach brata do tracenia kontroli i agresji, zaś rodzice zaprzeczając podejrzewają jednak, że z ich starszym synem jest coś nie tak.
Dowiadujemy się tego z wplatanych co jakiś czas przemyśleń na temat wyczynów młodego Franka: "When I wasn't looking, Frank carried his brother to the truck and tied him on the forks... By the time I got there, Frank was already on the driving seat, trying to start an engine. (...) Nancy agreed, though she had never seen it as a deliberately cruel prank, more as Frank's little game to amuse his baby brother".
Niestety, Alice nie zna drugiej strony narzeczonego, co więcej ciągnie ją do Joe w którym odnajduje bratnią duszę. Na kilka dni przed ślubem Alice i Joe dają upust swoim emocjom kochając się w stole, gdy cała rodzina włącznie z Frankiem śpi. Joe ma nadzieję na przyszłość z Alice, zaś ona czuje, że musi dotrzymać obietnicy i wychodzi za Franka, który pragnie tylko pieniędzy jej rodziny. W noc poślubną po gwałcie na niej odkrywa, że uprzednio była z innym. Torturami wyciąga od niej prawdę i idzie zemścić się na bracie. Nawet jeśli został zdradzony w tak podły sposób, to czy może być to usprawiedliwieniem dla pozostawionej po nieludzkich torturach na śmierć Alice lub strzelaniu do rodzonego ojca i brata? Joe może nie chodzić, Alice jest w ciąży z bliźniętami (tylko nie wie czyimi, odstęp między wydarzeniami to tylko kilka dni) matka wyrzuca ją z domu, zaś rodzice Franka i Joe tracą dom. Teraz nasuwa się pytanie co z dziećmi, zachować?
To wzruszająca opowieść o losach młodej zagubionej dziewczyny, której jedna decyzja rozbija wiele drobnych światów... ale czy na pewno można ją za wszystko w pełni winić?
Z pewnością pisarka ma lekkie pióro czyta się szybko i przyjemnie. Dobra dla odmóżdżenia do poduszki.

• Wymagające komentarza/opini

Dodaj cytat z książki Blood Brothers