Historia Azerbejdżanu

Okładka książki Historia Azerbejdżanu
Krzysztof Baranowski (żeglarz)Bohdan Baranowski Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Historie Krajów i Narodów historia
historia
Historie Krajów i Narodów
Ossolineum
1987-01-01
1987-01-01
Azerbejdżan

Świetna synteza kaukaskiego kraju, o którym wiemy bardzo mało - a szkoda. Dzięki lekturze dzieła braci Baranowskich dowiemy się o wydarzeniach raczej pomijanych w historiach powszechnych, jak powstanie Churramitów czy ruch Mazdaka.

Świetne są też próby opisania stosunków polsko-azerbejdżańskich w danych przedziałach czasowych. Polecam.

Ważna pozycja dla ludzi ciekawych historii i kultury Zakaukazia. Niestety ostatnie rozdziały przesiąknięte są PRLowską propagandą.

Dodaj cytat z książki Historia Azerbejdżanu

Ciekawostki historyczne