Wybór nowel

nowela pozytywistyczna realizm wieś walka edukacja
klasyka
Lektura z opracowaniem
nowela pozytywistyczna realizm wieś walka edukacja

Nowelki Orzeszkowej poruszają problematykę ucisku pod zaborami (ABC), fałszywej dobroczynności (Dobra pani) oraz hołdu powstańcom styczniowym (Gloria Victis).

Dwie pierwsze są bardzo proste w odbiorze, w przeciwieństwie do chyba najsłynniejszej „Glorii Victis” , której fabuła jest pozbawiona chronologii, oraz wydaje się dość niespójnie napisana, choć tu Orzeszkowa musiała...

Dyskusje

• Lektury
  • ***Posiadam***
  • ✏ Orzeszkowa Eliza
  • 232 LEKTURY GM
  • GREG - Lektury z Opracowaniem
  • Fragmenty
  • Z czasów młodości

Dodaj cytat z książki Wybór nowel