Unser Kampf '68. Gniewne spojrzenie w przeszłość

Unser Kampf. 1968 – ein irritierter Blick zurück
historia
Ewa Stefańska
Ruchy studenckie i społeczne Republika Federalna Niemiec

Dobre opracowanie dotyczące roku 68 w Niemczech, jednak nie jestem do końca przekonany, że bunt pokolenia 68 jest podobny do tego z 33 roku. Widać pewne cechy wspólne, ale to chyba za dużo, żeby stawiać znak równości.

Po wydanych kilka lat temu wspomnieniach Bettiny Rohl, pisanych z perspektywy dziecka twórców rewolucji 68 roku, Fronda przygotowała kolejną książkę dotykającą drażliwej tematyki buntu końca lat 60-tych. Aly Gotz, uczestnik najważniejszych wydarzeń tamtych lat porównuje komunistyczną rewoltę młodzieżową z buntem nazistowskim lat 30-stych. I co najważniejsze, zestawienie to...

• Historia
  • Literatura niemiecka
  • Lit . niemiecka i okolice
  • O Niemcach, Germanach (DACH)
  • Kontrkultura, antykultura, awangarda
  • historia