Listy do Matki, t. 1

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Spółka Wydawnicza Karola Miarki biografia, autobiografia, pamiętnik
Korespondencya Juliusza Słowackiego to jest listy do matki i wszystkie inne : w setną rocznicę narodzin poety. T. 1
Spółka Wydawnicza Karola Miarki
listy Słowacki
biografia, autobiografia, pamiętnik
listy Słowacki

Nie dziwi brak wznowienia od 1910 roku. Rozczarowanie...

Szczerze mówiąc, oczekiwałem zdecydowanie więcej. Tymczasem maminsynek woła o pieniążki, wielce kocha mamusię, spowiada się jej z podrywania sąsiadeczek i troszczy się o swoje dzieci (czytaj - dzieła).

Zaś smaczne kąski o Chopinie, zatargach z Mickiewiczem czy przyjaźni z Krasińskim - rekompensują dłużyzny zapewniające o dobrym zdrowiu i trosce o Mamusię, o interesy...

• 2014
  • Studia
  • 2011
  • Juliusz Słowacki
  • Filologia polska (dziennikarstwo i komunikacja kulturowa; edytorstwo i redakcja tekstu)

Dodaj cytat z książki Listy do Matki, t. 1