Gorączka letniej nocy

Okładka książki Gorączka letniej nocy Melissa de la Cruz
Okładka książki Gorączka letniej nocy
Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Amber Cykl: Au pair (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Au pair (tom 4)
The Au Pairs Crazy Hot
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Małgorzata Strzelec
Melissa de la Cruz literatura młodzieżowa Au Pair romans przyjaźń wakacje

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Jest tez na niej napisane: „dla fanek plotkary”. Ja tego serialu nie oglądałam, ale słyszałam, że był taki.
Książkę czyta się dobrze. Jest to lekka literatura. Bohaterkami są trzy dziewczyny: Eliza, Mara i Jacqui. Są opiekunkami do dziecka czyli Au pair. Oprócz tego każda z nich ma inne zainteresowania. Eliza otwiera swój sklep z ubraniami własnego projektu. Jacqui jest Modelką, a Mara uwielbia pisać. Ich losy w pewnym sensie się łączą, ale są inne.
Moją ulubioną bohaterką była Eliza.
Treść zawiera również wątki romansowe. Nie jest to jednak typowy romans.
Polecam każdemu kto nie czytał. Lektura dostosowana dla osób w każdym wieku mimo że bohaterki mają dziewiętnaście lat. Może również być na poprawę humoru, albo zamiast jakiegoś nudnego serialu.

Kolejne lato, które dziewczyny znowu spędzają w Hamptons, mimo że początkowo nie wszystkie to planowały... ;)

Mara ma jechać ze swoim nowym chłopakiem Davidem w podróż po Europie... niestety przez jej głupi błąd, David wyrusza w podróż sam, a ona musi znaleźć sobie inne zajęcie. I znajduje - pracę w Hamptons jako au pair :P. Wydawałoby się, że wszystko wraca do tego, jak było przed czterema laty, jednak tym razem Mara pracuje u kogoś innego, nie u państwa Perrych.

Drugą au pair zostaje Jacqui, choć nie do końca wywiązuje się ze swoich obowiązków. Mimo jej zapewnień, że świat mody do niej nie przemawia, w tej części okazuje się, że jest jednak inaczej - przypominało mi to trochę sytuację Mary z części drugiej.

Jedynie Eliza nie pracuje jako au pair, otwiera w Hamptons własny butik... i wymyśla kłamstwa związane z Jeremym, by promować swój biznes :P Ale dzięki temu czytelnik może poczytać duuużo dramatycznych sytuacji z tą dwójką xD

Poza tym, fajne tu były wątki z Marą i Ryanem - oni są sobie przeznaczeni... :D A David był beznadziejny :P

Fajna była ta książka, tak jak i cała seria ;) Wiadomo, nie jest to nic ambitnego, ale odmóżdżającego, jednak i takie rzeczy trzeba czytać xD Pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę ;)

Jest to ostatnia część serii Au Pair Melissy de la Cruz. Hmm... mówiąc szczerze ta ostatnia część jakoś wyjątkowo mnie wciągnęła. Polecam ją.

Typowa książka na lato. Może nie ma wielkiego przesłania, ale potrafi wciągnąć na kilka godzin i czyta się ją wyjątkowo przyjemnie.

Tak wiem ,ze to ostatni tom ale podczas czytania o tym nie wiedziałam. I tak btw. podczas czytania się tego zbytnio nie odczuwa. :)

• Młodzieżowe
  • 2011

Dodaj cytat z książki Gorączka letniej nocy