Religia starożytnych Egipcjan

Jaroslav Cerny Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
Ancient Egyptian Religion
historia
Elżbieta Dąbrowska-Smektała
Rodowody Cywilizacji
starożytność Egipt władza kapłani bogowie wierzenia

Dobra książka, wyjaśniająca jak kształtowały się egipskie wierzenia. Najlepiej po nią sięgnąć gdy ma się już jakieś pojęcie o mitologii egipskiej.

Dobre, ale jeśli ktoś chce po prostu poznać egipską mitologię, powinien poszukać czegoś innego, bo mitów tu nie znajdzie. Książka opowiada raczej o rozwoju religii na przestrzeni wieków, wskazuje źródła, mówi o rytuałach itp.

W porządku. Wyjaśnia wiele wątpliwości związanych z religią starożytnego Egiptu. Przez liczne powtórzenia zapamiętuje się najważniejsze fakty. Można przeczytać parę naprawdę fajnych ciekawostek. Czyta się nieźle

• Egipt
  • Historia