Roztrzepana sprzątaczka

2009-01-01
32 min.
978-83-259-0133-2
poezja dziecięca polska

Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki na okrągły rok Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Miasteczko Mamoko Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Miasteczko Mamoko Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Sztarbałło, Beata Ostrowicka
Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Szta...

Kolejna rymowana książeczka, którą aż musiałam czytać na głos, bo taka była przyjemna w obyciu. Sięgnęłam po nią ze względu na moje zamiłowanie do sprzątania i z chęcią zrobię to ponownie w przyszłości. :D Serdecznie polecam do czytania dzieciom, myślę, że będą słuchać z zaciekawieniem. :3

"Roztrzepana sprzątaczka" to przezabawny zbiór rymowanych historyjek o roztrzepanej sprzątaczce :)
Tytułowa bohaterka zmaga się z m.in. odkurzaniem portretu ciotki, ze sprzątaniem na strychu i w łazience. Sprzątaczka jest energiczna i denerwuje się, że inni nie doceniają jej pracy. Nie chce też myć lustra, bo lepiej wygląda, gdy się przegląda w brudnym :) Sprzątaczka dyskutuje z kranem, kurzem, odkurzaczem i myszami. Jej groźną minę złowił pająk w pajęczynę. Metaforyczne obrazy, dydaktyzm w formie wesołych rymowanek, morał – należy szanować pracę innych oraz siebie nawzajem.
Oto fragment tekstu pani Doroty Gellner:

"Dziś sprzątaczka po śniadaniu poświęciła się sprzątaniu. Tak dokładnie szafę myła, że się szafa rozpuściła. Stolik nie chciał umyć nóg, więc wypchnęła go za próg".

Ocena moja i (ważniejsza) mojego synka. Sprzątaczka, która cierpi na manie sprzątania, jest naszą ulubioną bohaterką. Już kilka razy czytaliśmy te historyjki i w dalszym ciągu chcemy do nich wracać!!! POLECAM SERDECZNIE!!!

Jeśli chodzi o wiersze dla dzieci i ich zilustrowanie -> majstersztyk

Jeśli chodzi o wiersze dla dzieci i ich zilustrowanie -> majstersztyk

My uwielbiamy :) Szymanowicz jak zwykle w formie. Gdyby nie jego ilustracje, książka straciła by pewnie swój urok.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zabawna, rymowana, pięknie ilustrowana! Kolejna pozycja wśród ulubionych dziecięcych książek :)

Arcydzieło- zarówno teksty jak i przewspaniałe ilustracje- można się pośmiać z zabawnej "sprzątaczki" i jej przygód:) polecam ogromnie

Od dawna byłam zainteresowana "Złotą serią" ze względu na piękne wydanie, ilustracje, opisy i ciekawe tytuły. Pierwszą pozycją, którą postanowiłam poznać była "Roztrzepana sprzątaczka". Czy żałuję? Zdecydowanie nie!

Co jest największą zmorą każdej sąsiadki? Oczywiście, że.... bałagan. Roztrzepanej sprzątaczki nic nie powstrzyma przed sprzątaniem, wypowiedziała wojnę bałaganowi. Nie przejmuje się niczym ani nikim, oczywiście oprócz bałaganu. Sprząta całymi dniami, nie zważając na swój wygląd, zmęczenie ani nic tego typu. Ale i to pewnego dnia się zmienia.

Sprzątaczka zaczyna się zastanawiać nad sensem swojego życia, czy wogóle jest jakiś sens w jej życiu oprócz sprzątania? Chyba tak.
Dorota Gellner jest poetką i autorką wielu bajek dla dzieci. Pisze fantastycznie :)

"Roztrzepana sprzątaczka" jest rymowaną książką. Wiele razy szeroko się uśmiechałam i miałam ku temu swoje powody. Czytałam ją z czystej przyjemności, wiele fragmentów czytałam mamie i razem się śmiałyśmy. Są w niej przedstawione śmieszne sytuacje, oczywiście związane ze sprzątaniem.

Dodatkowo znajdują się w niej śliczne ilustracje, autorstwa Macieja Szymanowicza, są bardzo ciekawe, zabawne i konkretne.
Polecam ją wszystkim dzieciom na prezent i nie tylko, napewno się ucieszą i będą się śmiać (moi siostrzeńcy się śmiali : D )

Z chęcią poznam pozostałe książeczki z tej serii :)

• Dla dzieci
  • 2011
  • Bajki mojej córeczki
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Bajkowy świat Patryczka i Wiktorii:)
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Roztrzepana sprzątaczka