Roztrzepana sprzątaczka

poezja dziecięca polska
literatura dziecięca
978-83-259-0133-2
poezja dziecięca polska

"Roztrzepana sprzątaczka" to przezabawny zbiór rymowanych historyjek o roztrzepanej sprzątaczce :)
Tytułowa bohaterka zmaga się z m.in. odkurzaniem portretu ciotki, ze sprzątaniem na strychu i w łazience. Sprzątaczka jest energiczna i denerwuje się, że inni nie doceniają jej pracy. Nie chce też myć lustra, bo lepiej wygląda, gdy się przegląda w brudnym :) Sprzątaczka...

Ocena moja i (ważniejsza) mojego synka. Sprzątaczka, która cierpi na manie sprzątania, jest naszą ulubioną bohaterką. Już kilka razy czytaliśmy te historyjki i w dalszym ciągu chcemy do nich wracać!!! POLECAM SERDECZNIE!!!

Jeśli chodzi o wiersze dla dzieci i ich zilustrowanie -> majstersztyk

My uwielbiamy :) Szymanowicz jak zwykle w formie. Gdyby nie jego ilustracje, książka straciła by pewnie swój urok.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zabawna, rymowana, pięknie ilustrowana! Kolejna pozycja wśród ulubionych dziecięcych książek :)

Arcydzieło- zarówno teksty jak i przewspaniałe ilustracje- można się pośmiać z zabawnej "sprzątaczki" i jej przygód:) polecam ogromnie

Od dawna byłam zainteresowana "Złotą serią" ze względu na piękne wydanie, ilustracje, opisy i ciekawe tytuły. Pierwszą pozycją, którą postanowiłam poznać była "Roztrzepana sprzątaczka". Czy żałuję? Zdecydowanie nie!

Co jest największą zmorą każdej sąsiadki? Oczywiście, że.... bałagan. Roztrzepanej sprzątaczki nic nie powstrzyma przed sprzątaniem, wypowiedziała wojnę...

Kiedyś moja Starsza na urodziny - piąte chyba - od swojego przyjaciela Mikołaja dostała książkę "Duszki stworki i potworki". Objętościowo może i niewielką, ale za to z jaką zawartością! Swoje wyjątkowo pozytywne odczucia opisałam TU. Jakiś czas później na wyprzedaży w hipermarkecie znaleźliśmy drugą książeczkę z tej samej serii pt. "Czekoladki dla sąsiadki" i oczy z mężem...

• Dla dzieci
  • 2011
  • Biblioteka
  • Bajki/bajeczki/książeczki
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Roztrzepana sprzątaczka