Masa nadkrytyczna

1996-01-01
1996-01-01
Marek Pąkciński
powieść sensacja

Jak już pisałem poprzednim razem, Czarna Seria wydawnictwa AiB miała swoje mocna jak też i słabsze odsłony. "Masa nadkrytyczna" lokuje się gdzieś w połowie stawki.
Mamy ciekawie zawiązaną intrygę, natomiast jej rozwinięcie jak i zakończenie nie przekonało mnie.
Ciężko mi uwierzyć, że w takiej instytucji jak CIA nie ma etatowych pracowników, którzy mogliby działać równocześnie w kilku częściach świta, powstrzymując kryzys. Mamy za to jednego super bohatera, który sam łapie terrorystów w każdym zakątku świata, jest na tyle inteligentny, że sam dopasowuje różne części układanki do siebie i budzi taki respekt u innych, że czapki z głów. Niemal superman. Książka miała potencjał, ale coś autorowi poszło nie tak i zamiast pasjonującej opowieści mamy raczej średniej jakości thriller. I tyle.

Bardzo fajna, choć jak widzę po ocenach mało u nas znana pozycja. Jest to seria przygód byłego agenta CIA Kirka Macgarveya.

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 1Szklana 1A
  • Akcja, sensacja, kryminał
  • AiB
  • Małgosia biblioteka papierowa

Dodaj cytat z książki Masa nadkrytyczna