Zakochany Szekspir

Tom Stoppard Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Rzeczy beletrystyczne literatura piękna
Shakespeare in Love
Jerzy Limon
Rzeczy beletrystyczne
Shakespeare Anglia

Na półkach: , , , ,

W mojej pracy dyplomowej zajmuję się transformacją bohaterów w filmie "Zakochany Szekspir". Szukam analogii oraz różnic w stosunku do postaci rzeczywistych.
Pomagają mi w tym biografie Szekspira, informacje o postaciach żyjących w jego otoczeniu, przeróżne opracowania oraz właśnie scenariusz filmu.
Bo właśnie tym jest ta książka. Scenariuszem z mnóstwem interesujących...

Poooorywające w wieku zieloności w głowie:) potem już mnie;)

W Ameryce wydawanie scenariuszy znanych filmów nie jest niczym dziwnym ani rzadkim. W odróżnieniu od rynku Polskiego, gdzie zdarzyły się wydania "Kodu DaVinci" i "Sztormu stulecia" Kinga i niewielu poza tym. Czy jednak warto jest sięgać po tego typu publikacje?

"Zakochany Szekspir" swego czasu był sporym filmowym hitem. Zdobył nawet 5 Oscarów (za co, nie mam pojęcia)....

• Scenariusze filmowe
  • Historyczne czytanie