Książę jej marzeń

Okładka książki Książę jej marzeń Eloisa James
Okładka książki Książę jej marzeń
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Księżna w desperacji (tom 5) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Księżna w desperacji (tom 5)
Romans Historyczny
The duchess of mine
Amber
2010-09-01
2010-09-01
Agnieszka Dębska
romans romans historyczny XIX wiek

Czekałam na część z historią Jemmy i Elijaha, ale niestety była naprawdę straszna. Dokończyłam ją tylko dlatego, że chciałam się przekonać jak rozwinie się historia choroby księcia, ale poza tym: masakra. Po co tyle dialogów o jego kochance, po co te niezrozumiałe intrygi i wywoływanie zazdrości. Kiepsko poprowadzona akcja. Co najmniej kilka razy było zdanie w stylu „i wtedy do niego dotarło: kochała go/kochał ją”. No ileż razy może to do kogoś docierać... Najsłabsza część do tej pory, odechciewa mi się czytać kolejną.

Wreszcie książka o Jemmie i Elijaszu!! Bardzo polubiłam ich obydwie w poprzednich częściach i z niecierpliwością czekałam na ich własną powieść. Są dokładnie tacy jacy powinni być bohaterowie romansów – piękni, zakochani w sobie do szaleństwa, a przy tym szaleństwo sobie oddani. Chociaż ich małżeństwo jest mocno niestandardowo, a przez lata życia w odosobnieniu wiele się zadziało próbują ratować to, co zostało i zbudować zamek z gruzów własnej miłości i marzeń. Co jeśli jednak śmierć czyha w oddali?
Zdecydowanie najlepsza książka z całej serii!

Sięgnęłam po pozycję autorki ze względu na zachwyty zagranicznych czytelniczek i nie wiem czy to wina tłumaczenia czy jednak opisanej historii, ale nie podobał mi się. Bardzo dłużyło mi się czytanie. Dla mnie nudna i mało wciągająca, za wiele czasu poświęcono opisowi strojów bohaterów niż relacji między nimi. Pewnie dam jeszcze szansę autorce ale już bez entuzjazmu.

Dopiero teraz, wchodząc na LC żeby napisać opinię, zobaczyłam że ta powieść jest częścią cyklu - tak więc oceniam ją niezależnie, bo z poprzednimi i późniejszymi tomami styczności nie miałam.
Nie czyta się tego źle, chociaż dość nierówno, są momenty bardziej porywające i bardziej nużące, ale całość jest przyzwoita.

Plusy:
- sensownie zarysowani bohaterowie których da się lubić (lub nie)
- wątki obyczajowe pokazujące realia życia w ówczesnych czasach - widać że autorka zna się na epoce i nie są to jej romantyczne fantazje tylko faktyczna wiedza
- bardzo ładnie napisane sceny erotyczne: dobry balans między subtelnością a namiętnością
Minusy:
- dialogi: strasznie jakieś pogmatwane były i czasem nie było wiadomo o czym i do czego i w sumie o co bohaterom chodzi i skąd ich taka a nie inna reakcja.

Ale ogólne pierwsze wrażenie pozytywne, więc jutro tuptam do biblioteki po inną część tej serii.

Plusy:
- sensownie zarysowani bohaterowie których da się...

W piątej części cyklu "Zdesperowane księżne" rozstrzygają się losy małżeństwa, pozostającego przez kilka lat w separacji. Ze względu na potrzebę wywiązania się z obowiązków i zapewnienie rodowi legalnego dziedzica, książę i księżna Beaumont podejmują próbę zejścia się. Ich niezbyt dobre relacje nakreślone są także w poprzednich książkach z cyklu. Między małżonkami toczy się rozgrywka, zarówno szachowa jak i uczuciowa. Czy książę zechce pozyskać miłość i zaufanie żony, czy księżna wybaczy wydarzenia sprzed lat i stanie do walki o zdrowie męża?
Ładnie napisany romans historyczny, z dającymi się lubić bohaterami, o nader optymistycznym przesłaniu, że popsute małżeństwo można odbudować i wzniecić na nowo gorące uczucia.
Jeżeli jednak ktoś spodziewa się żywej akcji lub pasjonującej intrygi, to musi poszukać gdzie indziej.

Jemmie nie potrafi oprzeć się urokowi żaden mężczyzna nie przejdzie obojętnie koło niej, oprócz jej męża.Gdy przebrzmiały weselne dzwony świeżo poślubiona księżna Beaumont nagle daleko znalazła się od swego powściągliwego, natarczywego małżonka i od książęcego pałacu. Parę lat temu wiodła swobodne, beztroskie życie urządzała skandal, za skandalem.

Polubiłam Jemmę to kobieta dystyngowana, piękna, każdy mężczyzna jest nią oczarowany.
Super fabuła, wartka akcja i trzymał romans w napięciu ciągle.
Zaczytałam się w tym romansie, czytało się mi fajnie.
Lubię tej pisarki romanse historyczne, a ten romans mi się bardzo podobał.
"Książę jej marzeń" to zdecydowanie rewelacyjny,świetny jak dla mnie romansik zrelaksował mnie i odprężył!!!!!!!

Polubiłam Jemmę to...

Czekałam na tą część serii od samego początku, ponieważ bardzo polubiłam Jemmę i jej księcia, ale to co zastałam w tej książce to jedno wielkie nieporozumienie. Tak beznadziejnej powieści już dawno nie czytałam... W książce może ze dwa lub trzy rozdziały są jako tako napisane, reszta masło maślane. Autorka pisze niby o wszystkim, ale o niczym. A co stało się z Villiersem? Staje się coraz nudniejszy... Po tej części wcale nie czuje się zachęcona do przeczytania ostatniej książki. Moim zdaniem lepiej żeby ta książka nigdy nie powstała. W moim odczuciu powieść została napisana, bo autorkę gonił termin żeby oddać do wydawnictwa rękopis i coś już trzeba było napisać, więc napisała co napisała. Na tle innych części ta naprawdę wypada słabo. Radzę przeskoczyć tą nieudaną książkę i przejść do następnej.

Przeczytałam - zapomniałam. Nie mogę powiedzieć, że czas poświęcony tej lekturze to czas stracony, jednak czuję pewien niedosyt. Muszę przyznać, że troszkę się przy niej nudziłam. Totalnie nie przypadała mi do gustu główna bohaterka Jemma, a i postać księcia Beaumont pozostawia wiele do życzenia. Fabuła hmm.. Fabuła. Coś innego, ale wcale nie ciekawszego od pozostałych romansów tej epoki. Bardzo irytowało mnie niezdecydowanie tego małżeństwa. Niby takie silne charaktery, a jednak nic nie wychodziło z tego co każde postanowiło. I jeszcze ten okropny turniej szachowy Jemmy z księciem Villiersem i ciągłe prowokowanie Elijaha... Nie chcę nikogo zniechęcać, może po prostu to nie jest książka nie dla mnie.

Co za okropne okropieństwo. Strasznie mnie zdenerwowała denność tej książki. Ona chce on nie wiadomo. On bardzo chce, ona nie wiadomo. Oboje chcą, ale nic się nie dzieje. Gadania o pończochach bardzo dużo. Akcja (?) zupełnie się nie rozwijająca i w ogóle nie zaczynająca się.

Troszkę się zawiodłam. Po przeczytaniu pierwszej części cyklu "Księżna w desperacji" spodziewałam się historii, jakiej jeszcze nie było (a przynajmniej takiej, na jaką nie trafia się zbyt często). A tu... ona chce, on chce, ale w sumie to sami nie wiedzą czego chcą. Przynajmniej ja nie załapałam. Może myślami byłam gdzie indziej.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romanse
  • Eloisa James

Dodaj cytat z książki Książę jej marzeń