Pieśń bez słów

Okładka książki Pieśń bez słów Mary Balogh
Okładka książki Pieśń bez słów
Mary Balogh Wydawnictwo: Amber Cykl: Georgian (tom 2) literatura piękna
1997-08-01
Maria Wójtowicz
romans historyczny

2083

Nie da się tego przeczytać. Okropne nudziarstwo.

Nie da się tego przeczytać. Okropne nudziarstwo.

Pierwsza część zdecydowanie lepsza. Tutaj w głównej roli mamy młodszą siostrę Anny, Emily, która od dawnych lat kocha Ashleya. Historia miejscami trochę trzymająca w napięciu, miejscami również przewidywalna, ale też nie do końca. Byłam zaskoczona żoną Ashleya, a także historią z nią związaną. Postać Anny bardzo mnie irytowała, jakaś taka płacząca i bez wyrazu. Może tyle dzieci ją zmieniło. Dużo opisów, i inne podejście do historii, gdyż Emily nie mówi. Może jednak brakowało tutaj tych ostrych wymian zdań, i ikry, którą można wydobyć z dialogów. Raczej nie wrócę do tej pozycji, ale jak to w romansie, musi być szczęśliwe zakończenie.

Lubię tę autorkę, ale ta książka jakoś mnie mocno nie wciągnęła. Choć potencjał miała duży, bo są tu bardzo ciekawi bohaterowie - niesłysząca Emily i Ashley powracający z Indii po rodzinnej tragedii. Ale może właśnie to jest trochę słabością tej książki - za dużo tu tragedii i nieszczęść, więc główni bohaterowie, jakby nie było romansu, nie mają kiedy tego romansu przeżyć. Tym niemniej autorka trzyma poziom zarówno ciekawych postaci, jak i inteligentnych rozmów swoich bohaterów, podobnie jak w pozostałych książkach z tej serii.

Super książka , warto przeczytać...

Super książka , warto przeczytać...

Ciepła, urocza, pouczająca, wzruszająca historia. Nie mogłam się od niej oderwać. Taką Mary Balogh lubię - i taką najchętniej bym czytała. Chciałabym kiedyś zobaczyć ją na mojej półce wśród innych książek tej Pani. Polecam gorąco!

Ledwo przebrnęłam przez tę drugą część, jedynie wątek kryminalny sprawiał, że chciałam poznać jej zakończenie ;)

Po przeczytaniu pierwszego tomu z cyklu "Georgian" z niecieprliwoscia przystapilam do czytania tej ksiazki. Spotkalam sie jednak z duzym rozczarowaniem. Moze postawialam poprzeczke zbyt wysoko, ale... Duzo bylo opisow, przemyslen, malo konwersacji i flirtu. Tak, wiem, glowna bohterka jest glocha i nie mowi, ale w calej ksiazce brak bylo jakielkolwiek namietnosci. Nie potrafialm uwierzyc w ten zwiazek i nie rozumialam, dlaczego Emmy tak opierala sie z wyjawieniem prawdy o przyjacielu Ashley'a, nawet po tym gdy ten ja postrzelil. Jakze duzy zawod przyniosla mi lektura tejze ksiazki. Caly czas czekalam na przelom, gdy historia tych dwojga mnie porwie. Niestety, nigdy on nie nastapil.

Ksiazka poprawna, lecz nie porywajaca.

To chyba moja ulubiona książka tej autorki - przepięknie wykreowana relacja dwojga wyjątkowych ludzi, będących z początku bliskimi przyjaciółmi, a potem...kimś więcej. Zręcznie rozłożona akcja, dzięki której poznajemy młodziutką Emily, ale i tą dorosłą kobietę. Nie lubię książek, w których miłość spada na bohaterów nagle, oślepia ich. Tutaj tempo mi odpowiadało, emocje wydawały się bardzo wiarygodne. I sam świat Emily - cichy, zupełnie inny. Piękna historia :)

Drugi tom cyklu "Georgian".
Głuchoniema Emily, po ślubie swojej najstarszej siostry Anny z Lucasem, księciem Hardnon, zamieszkała w ich posiadłości. Tam poznała młodszego brata Lucasa - lorda Ashleya Kendricka. Od pierwszego spotkania oboje się bardzo polubili, a przyjaźń ta pogłębiała się z dnia na dzień, przeradzając się w głęboką miłość Emilii do Ashleya.
Ashley w poszukiwaniu własnej drogi życiowej wyruszył do Indii, gdzie dorobił się niemałej fortuny na kampanii wschodnio-indyjskiej oraz żony i synka. Po siedmiu latach powrócił do rodzinnej posiadłości. Przybył późnym wieczorem, lecz zmęczenie po długiej podróży nie przeszkodziło mu w uczestnictwie w wielkim balu, organizowanym właśnie przez księcia i księżną Hardnon. Postanowił zatańczyć z najpiękniejszą panną na sali i wybór padł na olśniewającą Emily. W pierwszej chwili Ashley nie rozpoznał dawnej serdecznej przyjaciółki, gdyż przez te wszystkie lata tułaczki w obcych krajach wogóle o niej nie myślał. Lecz teraz, gdy znalazł się w jej pobliżu, znów poczuł ogarniający go błogi spokój. Nie zważając na sprzeciw konkurenta i przyszłego narzeczonego Emily porwał ją do tańca.

Drugi tom cyklu "Georgian".
Ashley w...

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

• Romans historyczny
  • Mary Balogh