Niebezpieczny kochanek

Okładka książki Niebezpieczny kochanek Connie Brockway
Okładka książki Niebezpieczny kochanek
Connie Brockway Wydawnictwo: Amber Cykl: Niebezpieczny kochanek (tom 1) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczny kochanek (tom 1)
Romans Historyczny
The passionate one
Amber
2006-01-01
2006-01-01
Radosław Januszewski
hrabia łotr szantaż

Okładka książki The Lady Most Willing… Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
The Lady Most ... Connie Brockway, El...
Okładka książki Najlepsza kandydatka na damę Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
Najlepsza kand... Connie Brockway, El...

Nie czytałam wielu książek, romansów, których akcja dzieje się w Szkocji - tu bardzo mi się podobał początek historyczny i pokazanie burzliwych, krwawych walk klanów szkockich i dochodzenie do władzy.
Po poznaniu bohaterów myślałam, że będzie tam za dużo barbarzyństwa, czy brutalności ale autorka z tym nie przesadziła, nawet pokazując próbę gwałtu, znamy na tyle Asha, że wiadomo, iż do tego nie dojdzie. Mamy dwoje ludzi ze zranionych w przeszłości - ładną, skromną i uczciwą Rhiannon i Asha - z mroczną przeszłością, który robi wszystko, żeby zebrać pieniądze na wykupienie młodszego brata z więzienia. Teraz ma uprowadzić dziewczynę do swego ojca tyrana i brutala, który chce ją pojąć za żonę. Zabiera ją z jej miasteczka ale już od początku zaczyna się tlić między nimi uczucie, chociaż dziewczyna posądza Asha o najgorsze. Przyznam, że Ash ma tyle twarzy, jest tak przedstawiany, że momentami sama nie wiedziałam, co zamierza.
Oczywiście w drodze, podobnie jak później w zamku dzieje się wiele niespodziewanych rzeczy, na które oboje - zwłaszcza Rhiannon nie jest przygotowana. Jest wiele osób z różnymi zamiarami i motywacjami, wiele najróżniejszych uczuć, do tego dobry wątek kryminalny - jak najbardziej warte przeczytania, a dzieje się tak dużo, że czyta się bardzo szybko.
Kilka lat temu czytałam drugą i trzecią część rodu Merricków - muszę wziąć z półki, żeby sobie przypomnieć - wiem, że były dobre, więc trzeba odświeżyć pamięć.

Pierwszy tom cyklu o rodzeństwie Merrick.

Ashton, ma za zadanie uprowadzić Rhiannon - Szkotkę, której wodzem jest Mclairen. Rodzina Rhiannon zginęła w tragicznych okolicznościach, podobnie jak matka Asha.

Carr jest bezwzględny - uwolnił swojego pierworodnego syna z francuskiego więzienia, ale drugiego już nie. A Rhiannon ma zostać jego żoną. Jednak nie wszystko da się przewidzieć, bo los ma wobec nas inne plany...

Rhiannon i Ashton to ludzie, którzy chcą uciec przed przeszłością, ale muszą codziennie stawiać jej czoła. Ich porozumienie, próby ukrywania własnych uczuć... Po prostu bardzo mi się to podobało. Męski bohater - nieidealny, mierzący się z demonami, starający się wydostać brata z więzienia... Za to bohaterka - skromna, ładna, inteligentna, próbująca znaleźć swoje miejsce na ziemii...

To co podobało mi się najbardziej to opisywanie sytuacji z przeszłości. Te klany, zdrada Carra, przejęcie zamku na wyspie... Carra nie lubię, współczułam Ashowi takiego ojca... Wcześniej czytałam "Zakochanego mściciela" i również mi się podobała. Wątek kryminalny jak najbardziej na plus. Koniecznie muszę sobie odświeżyć "Ostatni bal", czyli drugi tom tej serii.

Polecam, jak lubicie romanse historyczne. Szybko się czyta.

Pierwszy tom cyklu o rodzeństwie Merrick.

Książka nie jest zła. Umiejscowienie w czasie i nawiązania historyczne bardzo na plus. Sama opowieść też była dobra. Niestety tłumaczenie niekiedy jest tragiczne przez co ciężko się czyta. Autorka też nie jest lotna w dialogach. Mialam wrażenie, że chyba przerzucilam za dużo stron.

Nie dość, że źle się czyta, to jeszcze jest szkodliwa.

Nie dość, że źle się czyta, to jeszcze jest szkodliwa.

Fajna.

Fajna.

Bardzo walczyli z uczuciem i on i ona, ale jednak nie mogli już dłużej tego znieść.
Cudownie się czytało tą książkę. Romans z wątkiem kryminalnym. Ojciec tyran, syn który za wszelką cenę nie chce być taki sam i piękna Szkotka.
Polecam.

Polecam.

Ashton Merrick to hrabia z piekła rodem. Jednak w łotrostwie nie dorównuje swemu ojcu, który nie cofnie się przed ohydnym szantażem, by wymusić na synu posłuszeństwo... i niecny postępek. Ashton ma uprowadzić niewinną Rhiannon, by ojciec mógł ją uczynić swą czwartą żoną. A trzy poprzednie żony umarły młodo - w zagadkowych wypadkach.

Cudowna kreacja postaci Ashtona. Mężczyzna o wielu twarzach. Powiem szczerze, że czytając sama nie byłam w końcu pewna jaki jest naprawdę i jakie są jego prawdziwe zamiary wobec Rhiannon. Gorąco polecam, książka wciąga od początku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Odwróciła się i zebrawszy spódnicę, wybiegła w jasne światło. Nie widziała spojrzenia, jakim odprowadzał ją Ash Merrick ani jego krwawiących dłoni, które pokaleczył gniotąc kolczaste pędy, aby się powstrzymać przed utuleniem jej w ramionach".
Cudowna, cudowna, cudowna! Jeden z lepszych romansów historycznych, które czytałam. Obawiałam się, że książka będzie zbyt brutalna, czego nie lubię w romansach. I była, ale minimalnie, a postać Ash'a wszystko wynagrodziła. Stał się moim ulubionym bohaterem. Mamy tutaj porwanie i mało co, nie dochodzi do gwałtu, ale Ash jest taki cudowny, że można mu to wybaczyć. Często brakuje mi w romansach ukazania miłości między bohaterami. Niby wiemy, że się kochają, ale tego tak nie widać. A tutaj mamy tego aż w nadmiarze. Praktycznie wszystko, co Ash robi w książce, robi z miłości do Riahnnon. Niektóre rzeczy są szokujące, ale to tylko pokazuje, jak bardzo ją kochał. I nie myślcie, że przez to książka jest przesłodzona, o nie! Ash, to postać dość mroczna, z nieciekawą przeszłością i bardzo zraniona. Uważa, że nie zasługuje na niczyją miłość i szacunek. Na pewno pomiędzy nim a Riahnnon nie będzie żadnej słodyczy, ale to tylko dodaje uroku temu romansowi. Ashoton od samego początku próbuje zebrać pieniądze na wykupienie swojego brata z francuskiego więzienia, gdyż obiecał matce, że będzie się nim opiekował. Na końcu książki już po ślubie Ash'a i Riahnnon, Ash wie, że nie ma jej nic do zaoferowania, ani majątku, ani pieniędzy i z tej miłości, proponuje jej, że pieniądze zebrane na wykupienie brata, przeznaczy dla niej. Ona oczywiście odmawia. Co prawda, na ten moment zostało poświęconych tylko kilka linijek tekstu, ale chyba najbardziej mnie to poruszyło. W książce mamy też sporo innych interesujących postaci, m.in. Carra, ojca Ashtona, Fię, jego siostrę oraz Gunne i Thomasa Donne'a. Każda z tych postaci jest intrygująca i o ich dalszych losach dowiemy się w następnych częściach. Teraz zabieram się za drugą część o Raine, bracie Ash'a. Mam nadzieję, że będzie tak samo świetna.

Jak zawsze autorka mnie nie zawiodła :)

Jak zawsze autorka mnie nie zawiodła :)

• Romans historyczny
  • Romans