Wysoki dom

Honor Arundel Wydawnictwo: Czytelnik literatura dziecięca
The High House
Anna Przedpełska-Trzeciakowska
Czytelnik
powieść obyczajowa Powieść młodzieżowa angielska -- 20 w.
The High House
literatura dziecięca
Anna Przedpełska-Trzeciakowska
powieść obyczajowa Powieść młodzieżowa angielska -- 20 w.

Cudowna powieść o rodzeństwie, które po śmierci rodziców , zostaje rozdzielone. Chłopiec trafia do dużej rodziny - ciotki z wujkiem i ich dzieci. Dziewczynka musi zamieszkać w tytułowym wysokim domu z nieco ekscentryczną artystką. Początkowo dziewczynka zazdrości bratu, że trafił do takiej zwyczajnej i pełnej rodziny, z czasem zaczyna jednak dostrzegać dobre serce swojej...

Cudownie ciepła.

Cudowna książka, przeczytałam ją jeszcze w podstawówce i pamiętam do tej pory. Ważna dla mnie- dzięki niej uwielbiam Anglię i wszystko,co angielskie, ukształtowała mój gust i sposób podejścia do ludzi. Nie wiem, czy dzisiejsze nastolatki odnajdą w niej coś dla siebie, świat się jednak bardzo zmienił. Ale przeczytać na pewno warto.

• Z dzieciństwa
  • Dla dzieci i z młodości ;)
  • Czekają w kolejce
  • Literatura młodzieżowa
  • A - folder
  • literatura piękna
  • Dawno temu...

Dodaj cytat z książki Wysoki dom