Bale, westchnienia, romanse

1976-01-01
Kazimierz Piotrowski, Wacław Rogowicz, Jerzy Brzęczkowki, Kamila Mondral
Szczęśliwa siódemka
bal romans zbiór Prus Reymont Tołstoj

Ciekawy zbiorek opowiadań poświęconych motywowi balu. Za ich sprawą można się przenieść do nieistniejącej już rzeczywistości przedwojennych wyższych sfer, gdzie bale były ważnym elementem życia towarzyskiego i pozwalały młodym ludziom nawiązywać i zacieśniać relacje. Wybór utworów jest dość różnorodny. Są tu i spojrzenia męskie i żeńskie (choć w tym przypadku mam wrażenie,...

• Historia
  • Chcę kupić
  • Chcę w prezencie
  • Klasyka
  • Półka 1-2
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bale, westchnienia, romanse