Okładka książki Dziecko filozofem. Co dziecięce umysły mówią nam o prawdzie, miłości oraz sensie życia
Alison Gopnik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The philosophical baby
Prószyński i S-ka
2010-07-22
2010-07-22
978-83-7648-433-4
Magdalena Trzcińska
psychologia rozwojowa dziecko psychologia

Okładka książki Naukowiec w kołysce. Czego o umyśle uczą nas małe dzieci Alison Gopnik, Patricia K. Kuhl, Andrew N. Meltzoff
Ocena 7,3
Naukowiec w ko... Alison Gopnik, Patr...

Wielkim plusem książki jest wielość ciekawych badań przywoływanych na potwierdzenie niemal każdej tezy autorki. Mnie osobiście najbardziej podobała się część traktująca o odkrywaniu i rozumieniu przyczynowości u dzieci, ta o rozwoju koncepcji własnego "ja", oraz różnice między świadomością dzieci a dorosłych. Tak jak napisała autorka, ta książka raczej nie pomoże wam lepiej wychować dzieci — za to na pewno pomoże wam je (i siebie) lepiej zrozumieć.

Wspaniała książka. Polecam.

Wspaniała książka. Polecam.