Naukowiec w kołysce. Czego o umyśle uczą nas małe dzieci

Alison GopnikAndrew N. Meltzoff językoznawstwo, nauka o literaturze 277 str.
The scientist in the crib

Media Rodzina
językoznawstwo, nauka o literaturze
psychologia rozwojowa dziecko rozwój

Porównaj ceny i

Bardzo ciekawy temat, który nie został wyczerpany nawet w połowie, w książce jest sporo powtórzeń i tłumaczeń na przykładach niekoniecznie związanych z dziećmi, brakuje większej ilości badań, autorzy często podawali jakąś myśl, ale nie radzili sobie z jej rozwinięciem. Mimo wszystko, czytanie było dość przyjemne.

Książka dotyczy fascynującego tematu, który jednak został przestawiony w nudny, rozwleczone i pełen powtórzeń sposób. Zainteresowanym rozwojem małego człowieka serdecznie polecam książkę Lise Eliot pt.Co tam się dzieje, w której autorka przedstawia ciekawie i zrozumiałe dojrzewanie mózgu i tworzenie się umysłu dziecka. Zdecydowanie lepsza pozycja.

Bardzo dobra rzecz - o "cudownych właściwościach" dzieci.

Rewelacyjna książka, traktuje o ważnych rzeczach w przyjemny i nie-bufiasto-naukowy sposób - polecam

Dyskusje

• Chcę w prezencie