Bar McCarthy'ego

2004-01-01
Krystyna Warchał
Irlandia

więcej Więcej

Autor ma naprawdę fajne poczucie humoru, szkoda tylko że brak mu hamulców w szydzeniu z tego, z czym się nie utożsamia.
Pięknie opisuje krajobrazy i atmosferę zachodniej Irlandii, zupełnie jakby się tam razem z nim było.

Kupiłam ją w ciemno, na fali uwielbienia do opowieści o podróży dokoła Anglii autorstwa Billa Brysona - Zapiski z małej wyspy.
Jeśli lubicie Billa to Peta też trafi wam do serca, mószę jednak ostrzec:
Jego opowieść nie będzie tak ciepło-sentymentalno-dobroduszną-poczciwą opowieścią jak ksiązki Billa, Pete ma ostrzejszy humor, język i ironie ;)
Polecam miłośnikom podruży...

Świetna, napisana z humorem książka. Zwłaszcza dla kogoś, kto spędził w Irlandii kawałeczek życia.

Świetna pozycja dla fanów Irlandii. Można ją zastosować jako motywator do samotnych podróży, takie są naprawdę wartościowe. Tematem jest w sumie docieranie do własnej tożsamości - nasz bohater przez cały proces opowiadania historii o podróży do Irlandii zastanawia się nad tym jak bardzo jest Irlandczykiem (mieszka w Anglii, jego matka jest z Irlandii) i pokazuje...

Czytanie tematyczne bywa kłopotliwe. Kiedy jakiś wątek zagości na mojej półce i się spodoba, często bywa tak, że nie do końca potrafię się od niego oderwać. Fiksuję często geograficznie - na blogu sporo Turcji czy Bałkanów. I tak się jakoś ostatnio złożyło i nieco składać się będzie, że Irlandia pojawi się w różnorakich kontekstach. Pisałam o "Ulicy marzycieli", która na...

Bardzo zabawna. Świetna na podróż do Irlandii :)

Książka jest zabawna,dobrze się ją czyta,doskonała rozrywka.Autor podróżuje po Irlandii,czego szuka?Poszukuje,jak sam twierdzi swoich korzenia,wspomnień z dzieciństwa.Jest synem Irlandki i Anglika.Mieszka w Anglii ,dzieciństwo spędził w Irlandii.Polecam ,można się pośmiać.

...i bardzo mnie rozbawiła aż nabrałem ochoty aby odwiedzić Irlandię... a ciągle o tym myślę

Mieszkam w Irlandii od 6 lat.Dzisiejszego wieczoru dogonilo mnie lekkie przygnebienie.Nie ide jednak do pobliskiego pub'u.Siegam po "Bar McCarthy'ego".Zdecydowanie taniej a efekt bardzo podobny.

Książka magiczna. Opowiadająca historie napisane lekkim piórem z poczuciem humoru. Jeżeli ktoś nie kochał dotąd Irlandii, po tej książce zmieni zdanie.

• Podróżnicze
  • 2014