Naruto tom 8 - Walka na śmierć i życie

2005-12-06
Rafał Rzepka
manga japońskie shounen ninja

Okładka książki Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #15 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #15 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masa...

1953

Zakończenie drugiego etapu egzaminu oraz początek eliminacji do trzeciego etapu. Po pierwsze, trzeba pochwalić scenarzystę za pomysłowe rozwiązanie zagadki papirusu. Tak średnio przypadło mi za to do gustu wyjaśnienie prawdziwego celu egzaminów – wydaje mi się to strasznie mało wiarygodne. Co do samej idei eliminacji, ma mieszanie uczucia (podobnie jak przy zastosowaniu retrospekcji w poprzednim tomie) – można to uznać za jedynie sztuczne zapychanie tomu, ale też świetnie zostają tutaj zaprezentowane umiejętności bohaterów. Tutaj pojawia się jednak pewien problem – część postaci okazuje się naprawdę potężna i może dziwić, że w lesie głównie uciekali zamiast korzystać ze swoich najlepszych technik. Mimo to, tom jest bardzo emocjonujący, a zakończenie jak zawsze trzyma w napięciu. Polecam.

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

I w końcu walki jeden na jednego. Myślę, że jeden z ciekawszych wątków, kiedy w końcu można zobaczyć, co kto potrafi.

W zasadzie kontynuacja wcześniejszego klimatu bez większych zmian. Niezła, elektryzująca walka Sakury i Ino, ale z finałem w następnym tomie.

2077

Rozpoczyna się kolejna eliminacja, a tutaj Orochimaru pokazuje twarz zbereźnika-pedofila, a fuj! xD

• Manga
  • Mangi