Skrzywdzona

Okładka książki Skrzywdzona Sandra Glover
Okładka książki Skrzywdzona
Sandra Glover Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Nasze Ważne Sprawy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasze Ważne Sprawy
Spiked!
C&T Crime & Thriller
2008-01-01
2008-01-01
Katarzyna Bogiel
nastolatki tajemnica zniknięcie

"Skrzywdzoną" przeczytałam na przełomie czerwca i lipca 2011 roku, a więc jako dwunastolatka. Byłam wówczas zafascynowana wszelkimi zagadkami z porwaniami i narkotykami w tle. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić, co mnie skłoniło ku tej pozycji najbardziej - tytuł czy fabuła. Jednego jestem pewna - takie książki są potrzebne.

Powieść mnie zszokowała, chłonęłam ją fragmentarycznie. Próbowałam sama rozwiązać zagadkę, co finalnie mi się nie udało, ale sama zabawa już mnie satysfakcjonowała. Wielogłosowość i mnogość punktów widzenia niewątpliwie gmatwa historię, ale też ułatwia jej czytanie czysto technicznie.

Styl Glover nie należy do wyszukanych, prostota przekazu ułatwia odbiór i pozwala łatwo dotrzeć do docelowej grupy odbiorców. Autorka podjęła się tematyki ważnej i potrzebnej, "Skrzywdzona" ma w sobie wiele walorów dydaktycznych. Jej treść, pomimo kilkunastu lat od wydania, wciąż zawiera istotną przestrogę dla młodych dziewczyn.

Niesamowicie szanuję pisarkę za przedstawienie psychiki porwanej w trakcie i po zdarzeniu. Pozwalało mi to współodczuwać wraz z nią, zrozumieć jej emocje i wniknąć w jej myśli. Bardzo podobały mi się też wstawki z perspektywy porywacza i niesamowicie szanuję tłumacza za zachowanie jego tożsamości płciowej w tajemnicy do samego końca - świetny zabieg w kontekście fabuły!

Powieść mnie zszokowała, chłonęłam ją...

Bardzo interesująca książka. Trzyma w napięciu, bo nie wiemy kto jest porywaczem. Fragmenty, kiedy TEN ZŁY jest narratorem dają świetny efekt. Historia pokazuje poważne sprawy, które wydają się nam nieznane, niemożliwe, a przecież istnieją i podobne sytuacje zdarzają się w naszym otoczeniu. Autorka kieruje się do nastolatek, które nie widzą konsekwencji wielu pochopnych decyzji. Polecam : )

Nie będę się rozpisywać, ale książka jest rewelacyjna. Od początku wprowadza w stan zaciekawienia i do samego końca trzyma w napięciu. Polecam.

Książkę wybrałam przypadkowo i nie żałuję. Na początku może wydawać się nudna, ponieważ jest o dziewczynie która jest "idealna". Ma bardzo dobre oceny, jest ładna oraz ma rodziców na dobrych stanowiskach. Natomiast akcja książki rozkręca się od porwania dziewczyny. Do samego końca nie wiadomo kim jest porywacz .

Super książka :D
Polecam :)

Super książka :D
Polecam :)

Książka opowiada o nastolatce o imieniu Debra. Jest ona dosyc popularną osobą, poniewaz jej ojciec jest nie tylko nauczycielem, ale także zastępcą dyrektora w szkole, do której ona uczęszcza, a jej matka jest redaktorka gazety, a ponieważ prasa nagłaśnia często niezbyt przyjemne sytuacje, przez to ich rodzina jest niezbyt lubiana. Debra właśnie z wyróżnieniem skończyła gimnazjum. Chcąc to uczcic urządza wraz z koleżankami imprezę, choc w tajemnicy przed nauczycielami, dyrektorem i rodzicami, poniewaz ma to byc impreza w nocnym klubie. Sprawa jednak szybko staje sie bardzo glosna, poniewaz okazuje się, że Debra zniknęła. Znajomi i rodzina podejmują poszukiwania... Czy uda się odnależ Debrę i kto stoi za porwaniem ? Żeby się tego dowiedzie, trzeba już przeczyta tą książkę, a gwarantuję, że naprawdę warto. W książce co kilka stron pojawiają się przemyślenia porywacza, książka trzyma w napięciu, ponieważ do samego końca nie wiadomo, kto tak naprawdę stoi za porwaniem. Sama czytając tą książkę, zmieniałam swoją tezę kilkakrotnie, a na końcu okazało sie, że żadna z nich nie była poprawna... Książka bardzo mi się podobała, bardzo szybko mi się ją czytało, wciągnęła mnie bardzo, dzięki czemu przeczytałam ją za niecały jeden dzień. Jest bardzo ciekawa, wywołuje wiele emocji i do samego końca trzyma w napieciu. Polecam ją wszystkim, a szczególnie osobom, które lubią taką tematykę, czyli książki o porwaniach i problemach nastolatków...

Niechętnie ją wypożyczyłam. Sądząc po tytule myślałam, że mam do czynienia z kolejną denną historyjką o złamanym sercu. Jednak już po pewnym czasie fabuła rozwinęła się w zupełnie innym kierunku. Książkę przeczytałam za jednym zamachem ponieważ nie sposób było ją odłożyć na później. Gorąco polecam.

Bardzo podobało mi się to w książce, że do końca nie wiadomo kto był porywaczem. Fabuła dość ciekawa. Myślę, że warto było ją przeczytać, choć nie była ona idealna.

Wszystkim którzy wahają się czy przeczytać tą książkę z całego serca doradzam by ją przeczytać ! Jest to bardzo piękna książka ja przeczytałam ją w jeden dzień tak mnie wciągnęła ;D Jest ona genialna , czytałam ją z wielkim zaciekawieniem . I wam też polecam ♥

Debra jest zwykłą nastolatką, która pewnego wieczoru w tajemnicy przed wszystkimi, idzie z koleżankami na imprezę z okazji zakończenia roku szkolnego. Niestety, nie jest jej dane dobrze się bawić, ani wrócić bezpiecznie do domu...
Kto uprowadził Debrę? Jaki miał motyw? Czy dziewczyna wróci jeszcze do domu?

Ogólnie rzecz biorąc jestem mile zaskoczona, spodziewałam się (także za sprawą okładki) czegoś smętnego – mogę jednak powiedzieć, że się pomyliłam.
Do końca ciężko odgadnąć, kto jest porywaczem – autorka prezentuje mnóstwo postaci, wielokrotnie komplikuje akcję, co sprawia, że trudno cokolwiek przewidzieć
Oprócz toczącej się na bieżąco akcji, pani Glover opisuje także myśli porywacza, co pozwala bliżej go poznać, dowiedzieć się, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Dość ciekawe posunięcie.

Kto uprowadził Debrę? Jaki miał motyw? Czy dziewczyna wróci jeszcze do domu?

Ogólnie rzecz biorąc jestem mile zaskoczona, spodziewałam się...

• Młodzieżowe
  • 2011