Ciemna strona lustra

2010-05-06
978-83-60853-01-6

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Kiedyś wieki temu nie wyobrażałam sobie niedzieli bez „60 minut na godzinę”, później zachwycałam się „Polskim zoo”, do teraz lubię słuchać nadredaktora Wolskiego. Jednak nigdy nie sięgałam po jego książki. To jest pierwsza książka po jaką sięgnęłam, ale teraz wiem, że nie ostatnia. Całe szczęście, że nie stworzył kolejnej biografii Jana Pawła II, a jego życiorys znakomicie...

Ciekawie, nieszablonowo i dość ambitnie skonstruowana historia, Mnie się podobało.

Bardzo dobra książka!
Świetny pomysł, ciekawie poprowadzona historia.
Patrząc na nazwisko autora wydawało mi się, że będzie stronnicza i nie do przejścia. Dla mnie pan Marcin Wolski napisał ją na poziomie "Polskiego zoo", które uwielbiałam.
Polecam!

Nie jest to wielka literatura, ale warto poznać. Słuchałam audiobuka jak bajki.
Wymyślony zły bohater i jako przeciwieństwo myśli Jana Pawła II. Mało realne i nieprawdopodobna historia. Przy okazji dużo informacji (nie wiadomo czy prawdziwych)na temat funkcjonowania służb w Polsce i ZSRR.

Mocne. Momentami czyta się jak powieść sensacyjną, a wątek religijny jest poprowadzony bez zbędnego patosu. W postaci Konrada autor świetnie sportretował historię Polski i Polaków w burzliwym XX wieku.

We wstępie autor wyjaśnia, że ponieważ przerosło go napisanie biografii papieża Jana Pawła II, to postanowił losy tego znanego na całym świecie Polaka opisać przez pryzmat jego mrocznego alter ego. Wymyślił bohatera, który ma taką samą datę urodzenia jak biskup Rzymu, co więcej najważniejsze wydarzenia w jego życiu pokrywają się z istotnymi przeżyciami dla Karola Wojtyły. A...

Pan Wolski pisze, ja czytam i zapominam gdzie jestem!!
Ksiäzka na jeden wieczör.
Sam wstep zwyczajny...ale jak parowöz nabiera tepa,zaskakuje pomyslem.
Swietna!

2056

213/2014 (A)

Książka sprawnie napisana, czyta się łatwo, treść jest jak scenariusz filmu sanacyjnego.
Co do realiów - hmm, żyjąc także w tamtych czasach odbierałem je jednak ciut inaczej. Co do zdarzeń z przeszłości, szkiców głównych postaci - trudno w wiele rzeczy uwierzyć, może Autor wie więcej, mając wiedzę z pierwszej lub drugiej ręki. Tak czy inaczej sprawnie się czyta.

Ciekawa książka , polecam

• 2019
  • Audiobooki
  • Audiobook
  • Literatura polska
  • Wolski Marcin
  • 2014

Dodaj cytat z książki Ciemna strona lustra