Cuda Polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach.

Okładka książki Cuda Polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach. Czesław Ryszka
Okładka książki Cuda Polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach.
Czesław Ryszka Wydawnictwo: Biały Kruk religia
religia
Biały Kruk
2024-01-01
2024-01-01

Zwracacie uwagę na to, jak została wydana książka? Na jej okładkę, zdjęcia, ilustracje? Bo ja tak. Choć zgadzam się w pełni z powiedzeniem, że książki nie ocenia się po okładce. W przypadku tej, z którą dziś do was przychodzę, ocena warstwy zewnętrznej w pełni pokrywa się z wnętrzem.

"Cuda Polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach" autorstwa Czesława Ryszki, to prawdziwa perełka, która na stałe powinna wpisać się w bogactwo polskiej literatury. Ten znany pisarz w swojej najnowszej publikacji, przeprowadza czytelnika przez dzieje naszej Ojczyzny, ze wzrokiem utkwionym w tzw. cudowne zjawiska oraz przybliżając nam postacie świętych ze specjalną misją dla Polski. Zaczynając od Mieszka I, a kończąc na współczesności mamy tutaj cały przekrój wydarzeń, w których nie da się nie zauważyć Bożej interwencji, w przypadku naszej Ojczyzny nierozerwalnie połączonej z Maryją. Autor przedstawiając jedynie fakty historyczne, stworzył niesamowicie ciekawą i wciągającą lekturę, która napełnia serce nadzieją i pokrzepieniem, tak bardzo potrzebnym współczesnemu człowiekowi. Zagłębiając się w treść książki możemy zobaczyć, jak z nawet najgorszych sytuacji, i w ciężkich czasach nasi rodacy potrafili, z Bożą pomocą, stać odważnie na straży kraju, wartości, i nie ugiąć się pod naciskiem obcych wpływów. Czy to nie nauka na dziś?
Książka ubogacona została przepięknymi 192 ilustracjami, a w tym 78 fotografii Adama Bujaka, człowieka, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Dodaj cytat z książki Cuda Polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach.