Data driven marketing. O logicznym podejściu do podejmowania decyzji

Okładka książki Data driven marketing. O logicznym podejściu do podejmowania decyzji Adrian Andrzejczyk
Adrian Andrzejczyk Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Data driven marketing. O logicznym podejściu do podejmowania decyzji
Onepress
2024-07-02
2024-07-02
data driven SEO marketing internetowy

Adrian Andrzejczyk po raz kolejny dostarcza wartościową pozycję, tym razem skupiającą się na Data Driven Marketing. Książka jest podzielona na dwie części – pierwsza to wprowadzenie do marketingu danych, a druga to praktyczny przewodnik pełen narzędzi i wskazówek. Autor przedstawia konkretne narzędzia analityczne i omawia procesy związane z wdrażaniem marketingu opartego na danych, czyniąc to przystępnie nawet dla osób mniej zaawansowanych. Dzięki bogatemu materiałowi graficznemu i zwięzłym wyjaśnieniom, książka jest świetnym źródłem wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.

📚Data driven marketing. O logicznym podejściu do podejmowania decyzji 🖋 @andrzejczyk.com.pl @wydawnictwohelion
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
„Data Driven Marketing. O logicznym podejściu do podejmowania decyzji” Adriana Andrzejczyka to pozycja, która z pewnością przyciągnie uwagę zarówno doświadczonych specjalistów jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem opartym na danych. Książka jest swoistym przewodnikiem po świecie marketingu, w którym dane odgrywają kluczową rolę w procesach decyzyjnych. Autor bazując na swoim bogatym doświadczeniu zawodowym z powodzeniem pokazuje, jak wykorzystać statystyki i analitykę, aby zwiększyć efektywność działań marketingowych.

Autor skutecznie wprowadza czytelnika w tematykę, dzieląc książkę na dwie główne części. Pierwsza z nich skupia się na teoretycznym wprowadzeniu do tematu oraz wyjaśnieniu, dlaczego marketing oparty na danych jest nie tylko trendem, ale także koniecznością w dzisiejszym świecie nadprodukcji informacji. Dzięki temu czytelnik może zrozumieć, jakie mechanizmy kryją się za analizą danych i dlaczego ich odpowiednie wykorzystanie może prowadzić do sukcesu firmy.

Druga część książki to praktyczny przewodnik po zastosowaniu Data Driven Marketing w codziennej pracy. Autor nie tylko tłumaczy, jak korzystać z narzędzi analitycznych, ale także wskazuje, które z nich są szczególnie przydatne w marketingu online, a które mogą być alternatywą dla popularnych narzędzi Google. Dzięki licznym przykładom, definicjom oraz grafikom, nawet osoby mniej zaawansowane w temacie będą mogły z powodzeniem wdrożyć omawiane techniki w swojej pracy.

Co wyróżnia tę książkę, to jej przystępność – mimo że jest kierowana do ekspertów to autor dba o to, aby treść była zrozumiała również dla tych, którzy nie mają wieloletniego doświadczenia w branży. Język, którym posługuje się autor, choć momentami branżowy jest zrozumiały dzięki kontekstowi i dodatkowym wyjaśnieniom. Dodatkowo autor unika przegadania prezentując kluczowe informacje w sposób zwięzły i esencjonalny co jest niewątpliwie dużą zaletą tej publikacji.

„Data Driven Marketing” to książka, która nie tylko zachęca do korzystania z danych w procesie podejmowania decyzji, ale także podkreśla, że intuicja, choć ważna powinna być wsparta rzetelnymi analizami. Autor nie unika trudnych tematów omawiając zarówno zalety jak i potencjalne pułapki podejścia opartego na danych, co sprawia, że książka staje się kompleksowym przewodnikiem po nowoczesnym marketingu.

Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce nie tylko nadążać za rynkowymi trendami, ale także skutecznie zwiększać konkurencyjność swojej firmy poprzez świadome i przemyślane działania marketingowe oparte na danych. Autor udowadnia, że data driven marketing to nie chwilowa moda, ale przyszłość, której warto się uczyć i do której warto dążyć. Za egzemplarz oraz możliwość współpracy reklamowej dziękujemy wydawnictw @wydawnictwohelion

🔸🔹🔸🔹🔸🔹

Adrian Andrzejczyk twierdzi, że kieruje się przede wszystkim do fachowców i że nie zamierza tworzyć przewodnika. Tymczasem "Data Driven Marketing" to faktycznie rzetelny przewodnik po tym, jak wykorzystywać nowe narzędzia w internetowym marketingu i jak przygotować swoją firmę do analizowania zdobywanych danych. W świecie, w którym naturalna i nie do powstrzymania jest nadprodukcja owych danych, warto nauczyć się nawigować. W tym publikacja Andrzejczyka będzie bardzo pomocna. Książkę autor dzieli na dwie części, w pierwszej przygląda się w szerszej perspektywie sytuacji na rynku i sposobom gromadzenia czy analizowania dostarczanych danych - tak, żeby czytelnikom uświadomić, dlaczego konieczne jest wybieranie konkretnych rozwiązań. W drugiej części zajmuje się już samym procesem DDM (Data Driven Marketing): przekonuje do niego, uczy i staje się przewodnikiem dla wtajemniczonych w sferę marketingu. Ale jednocześnie, chociaż unika infantylizmu i zapychania książki niepotrzebnymi nikomu uproszczeniami, dba o podawanie podstaw. Przez cały wywód przytacza definicje i wyliczenia, które mogą pomagać w rozszyfrowywaniu wskazówek. Podpiera się również bogatym materiałem graficznym - stawia na wykresy i rysunki rozjaśniające niektóre tematy. Stara się tak prowadzić narrację w książce, żeby unikać niepotrzebnego przegadania i rozwlekłości: chętnie przechodzi na skryptowe informacje, podawane w skrócie, ale esencjonalnie. I to jest największa siła książki "Data Driven Marketing": umiejętność dokonywania trafnych podsumowań czy czytelnych dla odbiorców analiz. Tutaj nikt nie pozostanie bez odpowiedzi na nurtujące go pytania, a książka faktycznie zamienia się w wartościowy i ważny przewodnik. Adrian Andrzejczyk wie, co się liczy i na co należy zwracać uwagę, pisze z perspektywy praktyka, a jakby tego było mało - sięga jeszcze po komentarze ludzi z branży, tak, żeby uzyskać dodatkowe zachęty dla nieprzekonanych odbiorców. I taki pomysł na książkę bardzo dobrze się sprawdza, ten tom ma szansę na długo pozostać na rynku.

• Ebook_Epub
  • Marketing & PR
  • Pożyczone od Znajomych

Dodaj cytat z książki Data driven marketing. O logicznym podejściu do podejmowania decyzji