Zgadnij. Nazwij. Połącz!

Okładka książki Zgadnij. Nazwij. Połącz! Gareth Moore
Okładka książki Zgadnij. Nazwij. Połącz!
Gareth Moore Wydawnictwo: Kropka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kropka
2024-02-21
2024-02-21
Bartosz Lisowski

Jeśli traktujecie zagadki i łamigłówki jako świetną zabawę, ta książka z całą pewnością Was zaciekawi, a Waszym dzieciom pozwoli na efektywną gimnastykę umysłu🧠. Jej autor dr Gareth Moore, uważany jest za mistrza quizów obrazkowych i przyznam, że ciężko się z tym nie zgodzić.

Książka „Zgadnij Nazwij Połącz” jest zbiorem 20 zagadek o różnym stopniu trudności, które zapoznają czytelników z ciekawymi faktami dotyczącymi, m.in. dinozaurów, państw, cywilizacji, instrumentów czy mitycznych stworzeń. Widzicie więc, że jej zakres jest dość szeroki, ale nie martwcie się – do każdej łamigłówki jest odpowiedź. Wstyd się przyznać, ale musiałam kilkukrotnie z nich skorzystać, bo okazało się, że o kamieniach szlachetnych i przyprawach wiem mniej, niż zakładałam, a niby jest to pozycja przeznaczona dla dzieci wczesnoszkolnych...😜

W przystępny sposób zmusza czytelników do wysiłku umysłowego, ale też pozwoliła mi łatwo sprawdzić, o jakie obszary muszę zadbać jako mama, jeśli chcę wychować obeznane w świecie, dociekliwe maluchy. Zdecydowanie jest to książka, nad którą trzeba pochylić się razem z dzieckiem, bo prowokuje je do zadawania sporej liczby pytań. Z jednej strony pozwala spędzić wspólnie długie godziny nad jej tematyką, z drugiej – nie nadaje się na podróże. Co kto woli 😊 Polecam!

"Zgadnij. Nazwij. Połącz!" to książka, która nas zachwyciła. Pełna jest bowiem treści, które doskonale trenują szare komórki.
Autorem zamieszczonych w niej quizów jest nie kto inny, jak dr Gareth Moore, twórca ponad 250 zbiorów zawierających zagadki, a także gry pamięciowe i logiczne łamigłówki.

Konstrukcja książki jest dość prosta. Zawiera ona 20 obrazkowych quizów z różnych dziedzin. Każdy z nich rozmieszczony został na dwóch rozkładówkach, gdyż za częścią, w której sprawdzamy swoją wiedzę rozmieszczone zostały poprawne odpowiedzi, wzbogacone o wiele ciekawostek.

Potrafisz dopasować przedmioty do cywilizacji, które je wytworzyły? A dyscypliny sportowe do odpowiednich akcesoriów? Może jesteś znawcą ciast i bezbłędnie dopasujesz słodkie ilustracje do opisu?
Sprawdź ile instrumentów, mitycznych stworzeń, czy też szlachetnych kamieni potrafisz bezbłędnie nazwać.

Każda z zagadek zawiera od 15 do 24 wskazówek i ilustracji, które należy ze sobą połączyć. Czas spędzony z książką dostarczy nie tylko rozrywki. Szeroki wachlarz tematyczny pozwala utrwalić już zdobytą wiedzę i  poszerzyć ją o nowe pojęcia. Jest dobrym treningiem koncentracji i pamięci. Gwarantuje dobrą zabawę w mniejszym i większym gronie.

Czego chcieć więcej?

Z serca polecam!

"Zgadnij. Nazwij. Połącz!" to publikacja, którą warto mieć w swoim domu.

Konstrukcja książki jest dość prosta. Zawiera ona 20 obrazkowych quizów z...

Wiesz jakie aktywności wpływają na rozwój poznawczy dziecka? Są to między innymi zagadki!
Ostatnio Wydawnictwo Kropka wydało przepiękną książkę. Dr Gareth Moore to mistrz w kreowaniu fascynujących zagadek i łamigłówek, a jego najnowsza książka "Zgadnij. Nazwij. Połącz! Gimnastyka umysłu z 20 zagadkami obrazkowymi" nie zawodzi w tej kwestii. Ta książka to prawdziwe wyzwanie dla umysłu, która sprawi, że czytelnik będzie chciał wracać do niej wielokrotnie.

Głównym atutem tej książki są zagadki obrazkowe, które angażują czytelnika w proces logicznego myślenia, spostrzegawczość i kreatywność. Każda strona staje się polem do intelektualnego zadania, gdzie musimy skoncentrować się na szczegółach, łączyć fakty i wyciągać wnioski. Autor doskonale balansuje między łatwością a trudnością, zapewniając dziecku umysłowe wyzwanie.

Książka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale również stymuluje umysł i rozwija umiejętności analitycznego myślenia. Jest idealna jeśli poszukujemy sposobu na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, jednocześnie ćwicząc umiejętności poznawcze.
Książka sprawdzi się na zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno- kompensacyjnych. Jest świetnym sposobem na spędzenie czasu w świetlicy szkolnej. Bardzo podoba mi się to, że dzięki tej publikacji mogę wzbogacać słownictwo dziecka, doskonalić myślenie logiczne. Ponadto wzbogacić dziecięcą wiedzę o świecie. Dzięki książce możemy podjąć tematykę m.in. dinozaurów, zawodów, kwiatów, instrumentów, zwierząt. Sama wielokrotnie musiałam się zastanowić nad łamigłówką :) Moje ulubione to zagadki Jakim jestem ciastem? i Jaką jestem potrwawą?, które pobudziły mój apetyt, jednocześnie dowiedziałam się co nieco o rożnych rodzajach ciast i potraw różnych kuchni świata.

"Zgadnij. Nazwij. Połącz! Gimnastyka umysłu z 20 zagadkami obrazkowymi" to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników wyzwań umysłowych. Rekomendowana dla dzieci, idealna też dla dorosłych. Niezależnie od wieku czy umiejętności, ta książka zapewni godziny zabawy i nauki. Dla tych, którzy szukają sposobu na wzmocnienie swojego mózgu i jednoczesną rozrywkę, ta książka jest strzałem w dziesiątkę. Niezwykle satysfakcjonująca i edukacyjna - polecam każdemu, kto chce poczuć, jak rośnie siła ich umysłu dzięki prostym, ale skutecznym ćwiczeniom.

Lubisz zagadki, łamigłówki i rebusy?
Jeśli taka gimnastyka umysłu to dla Ciebie przyjemność i świetna firma relaxu, chciałabym pokazać Ci pewną książkę. Chodzi mi nowość wydawnictwa Kropka "Zgadnij, nazwij, połącz". Jej autorem jest dr Gareth Moore, który w swoim życiu stworzył niezliczone ilości różnych szarad, a nawet uczył maszyny rozumienia mówionego języka angielskiego.

Książka, którą Ci dziś pokazuję zawiera 20 zagadek obrazkowych z różnych dziedzin. Nad tymi zagadkami mogą głowić się zarówno dorośli jak i dzieci, a najlepsza zabawa jest wtedy, gdy usiądziecie do nich całą rodziną

W "Zgadnij, nazwij, połącz" znajdziesz zagadkami dotyczące dinozaurów, zawodów, anatomii, państw, sportu, zwierząt, potraw, a nawet instrumentów. Każda z zagadek wymaga użycia innych wskazówek, a to powoduje, że każda jest ciekawa i zaskakująca.

Ogromnym atutem tej pięknie wydanej książki są ilustracje. Dla mnie są wspaniałe.

Czy wiesz, który z ptaków ma długie i szkarłatne pióro?

Jak nazywa się rasa psa, która wywodzi się z Dalmacji w Chorwacji?

Jaki słynny budynek jest wykonany z białego marmuru i zwieńczony kopułą?

Rogaty jaszczur, to ?

Znasz odpowiedzi na te pytania? Jeśli nie, zachęcam Cię do lektury.

Lubisz zagadki, łamigłówki i rebusy?

Ta książka to skarb dla każdego entuzjasty i entuzjastki zagadek, szarad i rebusów. To także gratka dla pasjonatów i pasjonatek ciekawostek z różnorodnych dziedzin. „Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to zbiór 20 nietuzinkowych quizów, które poszerzają wiedzę i słownictwo, ćwiczą pamięć oraz pobudzają wyobraźnię. A przede wszystkim są świetną zabawą!

„Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to nietuzinkowa książka, która zaprasza do świata wielu dziedzin. Są tu bowiem zagadki związane z dinozaurami, zawodami, geografią, historią czy kulturą. Są quizy na temat muzyki, nauki, przyrody i kosmosu. Jednym zdaniem są tu zagadnienia dotyczące aż 20 różnych kategorii. Dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dodatkowo poszerzy horyzonty o ciekawostki z innych obszarów.

Kto zatem jest ich autorem? To dr Gareth Moore, który stworzył ponad 250 książek z układankami i zagadkami. A na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii uczył maszyny rozumienia mówionego języka angielskiego. Moje zaufanie wzbudza :)

Cała zabawa polega na tym, aby zapoznać się ze wskazówkami z danej dziedziny, a następnie rozwiązać obrazkowy quiz. Potem warto sprawdzić odpowiedzi, aby nie tylko zweryfikować swoją wiedzę, ale również, aby poznać dodatkowe smaczki.

Z tą książką nie ma nudy. Może z niej korzystać jedna osoba, ale więcej frajdy jest, gdy do zabawy dołączy ktoś jeszcze. Można nawet zorganizować zabawę w teleturniej! Z pewnością będzie to wartościowy czas.

Oprócz interesującej formy, krótkich ciekawostek i samego pomysłu na tę książkę, podoba mi się oprawa graficzna. Już sama okładka ze żłobieniami zapowiada ciekawe wnętrze. W środku dostajemy więc dokładne (jednak nie nazbyt przesadnie) ilustracje, które w połączeniu z tekstem ułatwiają zapamiętywanie faktów. Przyjemność sprawia już samo przewracanie stron, bo matowy i gruby papier jest po prostu miły w dotyku.

„Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to książka, o której warto pamiętać, gdy będziesz szukać w księgarni ciekawej pozycji na prezent.

„Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to...

• Popularnonaukowe
  • Dla starszaka
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Zgadnij. Nazwij. Połącz!