Niedoczekalscy czekają na święta

Okładka książki Niedoczekalscy czekają na święta Adrian Wilczyński
Okładka książki Niedoczekalscy czekają na święta
Adrian Wilczyński Wydawnictwo: Frajda literatura dziecięca
18 str. 18 min.
literatura dziecięca
Frajda
2023-10-11
2023-10-11
18 min.

Rodzina ma pełne ręce roboty, ale mimo to, świetnie się bawią, a wszystko pod czujnym okiem ich sąsiadów - państwa Ciekawskich.

Książka jest w całości kartonowa, więc nadaje się nawet dla młodszych miłośników literatury.

Tata Miłosz, mama Lila, ich dzieci: Hania, Franek i Tymek oraz domowi pupile - pies Olaf, kot Bogusław i pająk Ambroży - cała rodzina pełną parą przygotowuje się do zbliżających się świąt. To zabawnie ilustrowana, pełna szczegółów książka, którą sami opowiadacie 😊 Doskonale ukazuje przedświąteczny chaos i gwar. Choć nie ma tam ani słowa, dzieje się tam naprawdę wiele....

„Niedoczekalscy czekają na święta” Adriana Wilczyńskiego to książka niezwykła. Poznajcie w niej pewną zabawną rodzinę: dzieci Franka, Tymka oraz Hanię, mamę Lilę, tatę Miłosza i zwierzaki: psa Olafa, kota Bogusława, a nawet pająka Ambrożego. Niedoczekalscy, podobnie jak inni mieszkańcy kamienicy przy ulicy Makowej, szykują się do świąt. Kupują choinkę, porządkują dom i dekorują go świątecznymi ozdobami. Ręce mają pełne roboty. Czy wszystko się uda? Czy zasiądą wspólnie do wigilijnego stołu? Jakie niespodzianki spotkają bohaterów w trakcie tych wielkich przygotowań? Zajrzyjcie na poszczególne rozkładówki i opowiedzcie tę historię po swojemu!
„Niedoczekalscy czekają na święta” to publikacja w której na próżno szukać dialogów i licznych opisów. Niezwykłość tej książki polega właśnie na tym, że znajdziemy w niej wyłącznie kolorowe ilustracje, pełne szczegółów, których nasze oko za pierwszym razem może zupełnie nie dostrzec. I w tym najlepsza zabawa! Świąteczne przygotowania Niedoczekalskich za każdym razem mogą wyglądać inaczej. Bawcie się słowem, twórzcie dialogi, opowiadajcie tę historię tak, jak czujecie. A gdy już stworzycie swoją ulubioną wersję, pobawcie się tą książką jak wyszukiwanką. Odszukajcie ukryte zwierzęta i inne na pierwszy rzut oka niedostrzegalne detale.
Fantastyczna to propozycja świątecznej opowieści, która rośnie razem z dzieckiem! Zapewniam, że również dorośli będą się przy tej książkowej propozycji doskonale bawić.
Polecam małym, średnim i dużym 😊

Czy istnieją książki, które za każdym razem gdy po nie sięgniemy opowiadają inną historię?

Moim zdaniem tak. Są to wszystkie picturebooki wyszukiwanki. Przy każdy kolejnym czytaniu odkrywamy coś nowego, jakiś detal na obrazku, który możemy wpleść w opowiadaną historię. Tworzymy ją przecież zupełnie sami.

A czy widzieliście kiedyś wyszukiwankę świąteczną?
Jeśli nie to czytajcie dalej i spójrzcie na zdjęcia. Oto przed Wami pięknie ilustrowana, twardostronicowa książka.

"Niedoczekalscy czekają na święta" to przezabawna historia przygotowań do świąt. W mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Malwowej panuje niezły chaos, jak to zresztą w tym okresie często bywa. Rodzinka Niedoczekalskich - trójka rodzeństwa, rodzice, pies, kot i...pająk Ambroży, sprząta, stroi, gotuje, by w święta było czysto, pięknie i smacznie.
Czy im się uda? Światełka choinkowe czekają na rozplątanie, a w kuchni...no cóż, ciasteczka znikają jeszcze przed wigilią.

Dajcie się porwać tej książce, uruchomcie swoją wyobraźnię i włączycie się w świąteczne przygotowania Niedoczekalskich! Czeka Was wspaniały czas, sporo śmiechu i trochę wytężania wzroku w poszukiwaniu milusińskich na każdej stronie.

Śpieszcie się bo potem to już tylko... "Święta, święta i po świętach!"

A czy widzieliście kiedyś wyszukiwankę świąteczną?
Jeśli nie to...

"Niedoczekalscy czekają na święta" to kolejna historyjka obrazkowa w naszej kolekcji. My z synkiem bardzo lubimy takie książeczki, ponieważ zawsze powstają ciekawe opowieści. Brak tekstu skłania nas do wspólnej fantazji i pobudzania wyobraźni.

Tym razem wraz z rodziną Niedoczelaskich odliczamy czas do świąt i wspólnie przygotowujemy dom na to wydarzenie. Odbywamy podróż po choinkę, dekorowanie jej oraz przyozdabiamy dom, zaglądamy do kuchni, gdzie unoszą się świąteczne aromaty, a także wspólnie z dziadkami zasiadamy do stołu i delektujemy się wspólnym czasem.

Dla nas jest to ciekawy sposób na spędzanie czasu. Synek już opowiada, co będziemy robić w grudniu oraz jakie wydarzenia z książeczki przeniesiemy do naszego życia.

Książka wydana w twardej oprawie i z utwardzanymi kartkami skierowana jest do najmłodszej grupy czytelników, dla których właśnie ilustracje są najciekawsze. Na próżno szukać tutaj treści i opowiedzianej przez autora historii – to zadanie podarował każdemu, kto trzymać będzie w ręku książkę. Kolorowe ilustracje, pełne szczegółów i świątecznych elementów zachęcają do snucia własnych opowieści oraz wymyślania dialogów, które mogły mieć miejsce w rodzinie Niedoczekalskich, podczas przedświątecznej gorączki przygotowań. Najpierw tę historię może opowiadać rodzic, a gdy dziecko podrośnie – samodzielnie spróbuje swoich sił. Dodatkowo na każdej ilustracji ukryte zostały zwierzaki, czekające na znalezienie przez małe, bystre oczka.

Poznajcie rodzinkę Niedoczekalskich. Franek, Henia, Tymek i rodzice szykują się już do świąt.

Na kartonowych stronach tej książki znajdziecie barwne, bogate w szczegóły ilustracje.

Jak to zwykłe przed świętami bywa, Niedoczekalscy mają mnóstwo pracy. Trzeba posprzątać i udekorować dom. Trzeba kupić prezenty i ubrać choinkę.

Co jeszcze Niedoczekalscy robią przed świętami dowiesz się przypatrując się ilustracjom.

I wiesz ci najfajniejszego jest w tej książce? To, że za każdym razem znajdziesz coś nowego i opowiesz historię Niedoczekalskich na nowo.

To właśnie na tym polega magia wyszukiwanej, które my uwielbiamy! Nic nie rozbudza dziecięcej wyobraźni tak jak wyszukiwanki.

Mam nadzieje, ze z Niedoczekalskimi spotkamy się jeszcze przy różnych, innych okazjach.

Co jeszcze Niedoczekalscy robią przed...

Do świąt zostało jeszcze kilka tygodni, ale są wśród nas tacy , którzy już odliczają dni i nie mogą się doczekać choinki 🎄, prezentów 🎁 i śniegu❄️ .
Na święta niewątpliwie czekają tytułowi bohaterowie książeczki pt. „Niedoczekalscy czekają na święta”, Wydawnictwo Frajda oraz ilustrator książki Adrian Wilczyński.
Książeczka ma super ilustracje, natomiast przedświąteczne przygody jakie spotykają Franka, Tymka, Hanię i ich rodziców musicie wymyślić sami. Można więc śmiało rzec, że każdy z nas, czytelników będzie w jakimś stopniu autorem tej książeczki. W przedświątecznych przygotowaniach wezmą udział również pies Olaf, kot Bogusław i pająk Ambroży.
Niesamowite w tej książce jest to, że za każdym razem może to być zupełnie nowa historia. Idealnie sprawdzi się tam gdzie rodzic ma trudności z wymyślaniem bajki na dobranoc (albo wyczerpała mu się pula pomysłów) oraz tam gdzie to dziecko może „poczytać” rodzicowi. Świetną zabawą będzie opowiadanie na zmianę po stronie: jednego dnia rodzic, a kolejnego dnia dziecko.
Masa przygód do opowiadania: o poplątanych lampkach, kocie ukrytym w choince, niezapowiedzianych gościach, liście do Mikołaja, porządkach, pierwszym śniegu i … Ciekawskich sąsiadach Co jeszcze może wydarzyć u Niedoczekalskich ? Zajrzycie koniecznie na ulicę Malinową pod nr 101 i sprawdźcie sami. Polecam. Zapraszam. Niedoczekalscy czekają 🥳

Książeczka ma super ilustracje, natomiast przedświąteczne...

Książka „Niedoczekalscy, czekają na święta”, to super książka przede wszystkim dla dziecka, jak również dla rodzica? Dlaczego? Dlatego, że autor obmyślił super plan tworzenia książki. Tu rodzic wymyśla historię, tworząc opowieść rodziny Niedoczekalskich na podstawie rysunków. Wow, to super pomysł, a ilustrację są niesamowite niczym komiks dla małych dzieci.

Rodzic na ich podstawie opowiada historię, która właśnie w tym momencie wpadnie mu do głowy. Ta opowieść będzie niesamowita i nigdy dziecku się nie znudzi, bo za każdym razem będzie inaczej brzmieć. Bo za każdym razem można zwróci uwagę na coś innego. Jestem nią zachwycona i zdradzę wam, że to pierwsza część serii.

Ciekawe, o czym będzie następna część, bo w tej rodzina Niedoczekalskich szykuje się na święta, a co za tym idzie, jest mnóstwo rzeczy do wykonania. Trzeba posprzątać dom, kupić choinkę i ją ubrać, przygotować prezenty i spotkać się z całą rodziną. Polecam, bo wiele się w niej dzieje i Wy rodzice będziecie mieli co wymyślać swoim pociechom, przygotowując ich do magii świąt.

Rodzic na ich...

Pamiętacie książki z dzieciństwa? Najbardziej utkwiły mi w pamięci te z ruchomymi elementami, kiedy można było puścić wodze fantazji i dopowiedzieć jakąś kwestię, której nie było w tekście. Lubiłam też książki sztywne. Takie się nie niszczyły i nie można było ich podrzeć. Wydawnictwo Frajda poszło jeszcze dalej, bo oddało w ręce czytelników książkę bez słów. Jak to możliwe? Jak to działa?
Na pomysł wpadł Adrian Wilczyński i to on jest autorem. Nie uwierzycie, ale to podobno samouk. Ja nadal nie wierzę...
No i co z tym słowami?
🎄Książka składa się z ilustracji. Sami przyznacie, że przeczytanie czegoś to pikuś. Jak młody sobie nie poradzi, to starszy pomoże. Tutaj trzeba czegoś więcej, należy puścić wodze fantazji i na podstawie ilustracji opowiedzieć historię jaka się wydarzyła. No i teraz będziemy mieć tyle historii ilu opowiadaczy, a jeśli oni każdego dnia wymyślą coś innego? To szykuje się nam gotowa opowieść bez końca. Kiedy się znudzi? Przy takim twórczym czytaniu, na moje, to nigdy.
Autor dał nam jedynie rodzinkę. Poznamy mamę Lilę, tatę Miłosza, ich dzieci: Hanię, Franka i Tymka oraz kota Bogusława, psa Olafa i...pająka Ambrożego. Reszta należy do czytelnika, a ilustracje same podpowiadają scenariusz.
🎄W tej rodzince przed świętami panuje totalny miszmasz i tylko my, jako czytelnicy, możemy wszystko opanować. A wierzcie mi, jest co robić. Nie tylko ogarnąć mieszkanie, rozplątać lampki, ubrać choinkę, przygotować potrawy, a świeży śnieg za oknem kusi zimowymi zabawami.
🎄To jedna z tych mądrych książek, rozbudzająca wyobraźnię. Wielość detali czyni ją niezmiernie ciekawą. Dzieje się bardzo dużo. Wszystko to dostajemy na solidnych twardych stronach jako książeczkę dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jednakże uważam, że do ręki weźmie ja niejedna osoba spoza tego przedziału wiekowego, z ciekawości, szukajac inspiracji lub świątecznego klimatu.
Dużym plusem jest również i to, że nie ma tutaj pompatyczności i tego świątecznego lukru. Jest po prostu chaotycznie ale bardzo rodzinnie.
"Niedoczekalscy czekają na święta" to początek serii obrazkowych historii i niezmiernie jestem ich ciekawa. Polecam!

Prezentuje Wam swoją pierwszą tegoroczną książeczkę w klimacie świąteczno-zimowym. Co niewątpliwie ją wyróżnia to piękne wydanie, ciekawe ilustracje oraz zupełny brak słów.
Fabułę stanowi więc granica naszej wyobraźni.

Codzienne okołoświąteczne zmagania oraz zimowe atrakcje poznamy dzięki Rodzinie Niedoczekalskich, a na jej pokładzie poza rodzicami, jest także trójka dzieci, kot, pies i pająk. Przed nimi zabawa, ale także przyjemne obowiązki.

„Niedoczekalscy czekają na święta” to pozycja, która przygotuje dzieci do wspaniałego i rodzinnego czasu, pokazując magię, uczucia i rodzinne ciepło z nutką humoru i niespodzianek.

Fabułę stanowi więc granica naszej wyobraźni.

• Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • Do biblioteki
  • Świąteczne
  • Przeczytane 2023
  • Dla dzieci
  • Frajda

Dodaj cytat z książki Niedoczekalscy czekają na święta